Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäeva, 1. veebruari õhtul kell 20.09 teatas elanik Otepää vallas Meegaste külas, et naabri garaažiga kokkuehitatud maja poolt on näha tulekuma.

Lähemal uurimisel selgus, et leegid ulatusid juba hoone (11 x 33 m) katusest välja.

Naaber läks otsima majas elavat naist. 88-aastane naine oli naabri maja juurde jõudes veel majas ning alles akende peale kloppimise ning hõikumise peale tuli majast välja.

Kiirabi viis kannatanu tervisekontrolliks haiglasse. Naine õnneks tõsisemalt viga ei olnud saanud.

Päästjate saabudes oli hoone katus osaliselt sisse kukkunud ja põleng laialt levinud. Tulekahju kustutati kell 2.38. Maja muutus kasutuskõlbmatuks, peavarjuta jäänud elanikust teavitati omavalitsust.

Päästetööde juhi hiljem kogutud andmetel oli majast päästetud naine kuulnud suitsuanduri häiret, mille järel helistas tütrele, kes andis ohuolukorrast omakorda teada naabrile.

Esialgsetel andmetel võis põleng süttida varem hoone garaažiosasse viidud ämbrist, kuhu oli pandud koldest võetud tuhk.

Menetlusinspektor Kaido Voori sõnul leidis kinnitust versioon, et põleng süttis plastvanni ümber valatud tuhast, mille sees oli ilmselt hõõguvaid söetükke, mis süütasid vanni ning põlengukuumus omakorda ümbruse.

Päästjad hoiatavad, et tuhka ei tohi mingil juhul panna plastmassist nõusse. Tuhk tuleb koguda metallämbrisse ning panna jahtuma eemale süttida võivatest materjalidest.

Viimased uudised