Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää vallavalitsuse istungil otsustati vabastada lapsevanemad maikuu lasteaia osalustasu maksmisest.

Otepää valla lasteaiad on avatud, nagu kriisiolukorra algusest saadik. Valmisolek on vastu võtta neid lapsi, kelle mõlemad vanemad on tööl ja lapsi ei ole võimalik koju jätta. Alates 1. juunist võivad lasteaeda tulla kõik lapsed, kes soovivad.

Enamus õpilasi jätkab distantsõpet õppeperioodi lõpuni. Koolide juhtkonnad ja õpetajad otsustavad, kes vajavad kontaktõpet. Peamiselt on need personaalset lähenemist vajavad ja õppetööst kõrvale hoidvad õpilased. Kontaktõppel on ka Otepää Gümnaasiumi 12. klass eksamiteks ettevalmistumisel ja gümnaasiumiosa õpilased, kes peavad sooritama üleminekuarvestuse. Nende õppetöö toimub läbimõeldult väikestes gruppides. Eksamid korraldatakse vastavalt haridusministeeriumi juhistele.

Vajadusel pakutakse õpilaskodu kohta gümnaasiumiõpilastele, kes vajavad majutust konsultatsiooni- või eksamiperioodil. Õpilased saavad koolis sooja koolilõuna.

Huvikoolide õppeperiood lõpeb mai lõpuga. Otepää Muusikakool jääb õppeperioodi lõpuni distantsõppele. Puka Kunstikool planeerib kontaktõpet, kui lapsed kohale tulevad.

Maakonnaliinid sõidavad augusti lõpuni koolivaheaja graafikuga. Õpilaste transpordivajaduse selgitab välja iga kool eraldi. Lõpuaktuste toimumised otsustatakse maikuu lõpul.

Viimased uudised