Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Keskkonnainvesteeringute Keskus toetab tänavavalgustuse uuendamise taotlusvoorust 20 kohaliku omavalitsuse projekti kokku 12 838 079 euroga, millele omafinantseeringuna lisandub 5 837 060 eurot. Toetust saanud omavalitsuste seas on ka Otepää vald.

Otepää vallavalitsus saab toetust 110 406 euro ulatuses tänavavalgustuse renoveerimiseks. Kogu projekt läheb  maksma 160 009 eurot. Projekti käigus renoveeritakse Pühajärve rannapargi ja sellega piirneva ala (Tennisevälja tänav) valgustuspunktid – kokku 95 valgustuspunkti.

Pühajärve rannapark on üks olulisemaid sportimise ning puhke- ja väliürituste läbiviimise kohti Lõuna-Eestis. Valgustuspunktide renoveerimisega tagatakse Pühajärve rannapargis ohutu ja turvaline liiklemine ning lisaks märkimisväärsele energiakulude kokkuhoiule ka nõuetekohane ja kaasaegsete lahendustega valgustus. Kavas on projekteerimisega alustada sellel aastal ning ehitustöödega järgmise aasta aprillis-mais.

Kõige enam toetusi saanud kohalikke omavalitsusi on Harjumaalt (5) ja Ida-Virumaalt (4). Kaks projekti viiakse ellu Lääne-Viru-, Rapla-, Tartu- ja Võrumaal. Valga-, Järva- ja Hiiumaal sai rahastuse üks kohalik omavalitsus.

Toetust antakse struktuuritoetuste perioodi 2014-2020 energiatõhususe meetmest „Energiasäästu ja taastuvenergia osakaalu suurendamine” ning selle töötas välja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Toetusraha tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

Kommentaarid

Viimased uudised