Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Neljapäeval, 5. detsembril peeti Otepää Lipuväljakul sarikapidu, kuna käimas on Otepää Keskväljaku ja Lipuväljaku rekonstrueerimine. Tööd kestavad veel detsembris, Otepää linnasüda peaks lõplikult valmima järgmise aasta kevadeks.

Otepää vallavalitsus esitas 2018. aasta alguses EASile rahastamistaotluse projekti „Otepää linnakeskuse väljaarendamine” elluviimiseks. EAS otsustas taotluse rahuldada. Projekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot, millest EASi toetus on 1,4 miljonit eurot. Otepää vallavalitsuse omafinantseering on 238 852,65 eurot kahe aasta jooksul. Otepää linnasüdame projekti arhitektuuriline lahendus leiti ideekonkursi käigus, mille võitis lahendus „Kiirendi”, autoriteks Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Projekteerimistööd teostas ViaVelo Inseneribüroo. Riigihanke tulemusena ehitab Otepää südalinna Mapri Ehitus OÜ.

„Kuigi Otepääl oodatakse lund, on ilm meid talve tuleku venitamisega hoidnud ja projekt kulgeb plaanipäraselt. Koos arhitektuuribürooga Kadarik Tüür Arhitektid rajame arhitektuurselt ilusa ja linnaelanikele ning külalistele senisest märksa rohkem kasutatava linnaväljaku. Mida juba täna tasub tähele panna, on Eestis ainulaadne kiviparkett, mille vormid on valmistatud Saksamaal,“ ütles Mapri Ehituse juhatuse esimees Priit Jaagant.

„Uus Keskväljak on uueneva Otepää keskne sümbol ja oluline lüli valla arenguhüppe hoolauas. On ütlemata hea meel, et see meil õnnestus ikkagi teostada vaatamata ,,vastutuultele“ siit ja sealt. Iga samm edasisuunas tähendab ju paigalseisu lõppu,“ lisas Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Uuendatakse Otepää Keskväljaku ja Otepää Lipuväljaku ilmet. Tekib kaks puhkeala – Keskväljakul purskkaevu ümbruses ning Lipuväljaku servas. Keskväljakule tulevad uued LED-tänavavalguspostid, haljastusplatvormid, istepingid ja betoonist mängulauad ning kauaoodatud karuskulptuuriga purskkaev. Kasvama on pandud ka statsionaarne jõulukuusk. Teine kogukonna koosolemise ruum avaneb Lipuväljakul – varikatuste juurde tuleb laste mänguväljak, istumiskohad ja Eesti lipu teemalised infostendid. Eesti lipu hällile kohaselt ehib Lipuväljakut juba praegu 30 meetrine lipumast, kus lehvib sini-must-valge trikoloor. Lipuväljakule on kavandatud ka haljastus, siin hakkavad kasvama pärnad, haraline ploomipuu, harilik õunapuu, kirsipuu, vallamaja-poolsesse servas kasvab ungari sirel. Ka vallamaja ette on planeeritud haljastust.

Parkimine on mõnevõrra muutunud – endise teenindusmaja ees olevad parkimiskohti küll enam pole, kuid uued parkimiskohad on ehitatud nii Keskväljaku kui ka Lipuväljaku äärde. Kokkuvõttes pole parkimiskohtade arv vähenenud.

Kuna ehitustööd veel kestavad, siis palub Otepää vallavalitsus jälgida ehitusmärke ja vabandab ebamugavuste pärast.

Kommentaarid

Viimased uudised