Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää vallavalitsus

Otepää valla sõprusomavalitsus Ukrainas – Palanka – saatis selle aasta alguses abipalve sooviga saata piirkonda generaatoreid. Otepää vallavolikogu võttis oma jaanuarikuu istungil vastu ühehäälselt otsuse saata sõpruspiirkonda kolm generaatorit.

Lisaks generaatoritele saadeti teele meditsiinilisi tarvikud, mida saab kasutada erakorralises olukorras ja Sangaste Linnase poolt annetatud Heleni kiirkaerahelbed. Generaatorid lähevad lasteasutustesse ja kiirabijaamadele.

„Kolm generaatorit pole ehk väga palju, aga sellise väikese omavalitsuse jaoks, nagu Otepää, on see oluline panus. Kui saame kasvõi natukenegi leevendada sealset olukorda, on meil selle üle väga hea meel,“ ütles Otepää Vallavolikogu esimees Rein Pullerits.

Otepää vallavalitsus ja Palanka omavalitsus (Umani rajoon, Tšerkassõ oblast) sõlmisid 2019. aastal koostööleppe, mille sisuks oli omavahelise koostöökogemuse vahetamine ja Eesti omavalitsuste kogemuse edastamine reformide läbiviimisel ja koostöö alal Euroopa Liiduga.

Kui sõda Ukrainas algas, pakkus Otepää vald Palanka omavalitsusele võimaluse sõjapõgenikke vastu võtta. Palankasse saadeti ka humanitaarabi. Sõpruspiirkonnast tuli Eestisse 30 ukrainlast, kellest 9 tuli Otepääle elama. Tänaseks päevaks on kõik nad kodumaale tagasi pöördunud. Koos tähistati 27. augustil 2022 Otepää kultuurimajas Ukraina iseseisvuspäeva.

Viimased uudised