Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval, 27. augustil kell 14.00 toimub Otepää kultuurimajas heategevuslik kontsert, mis on pühendatud Ukraina iseseisvumise 31. aastapäevale.

Algatus tähistada Ukraina iseseisvuspäeva tuli Otepääl elavatelt Ukraina sõjapõgenikelt, kes selle ideega Otepää valda pöördusid.

„Oleme väga tänulikud Otepää vallale ja Eestile toetuse ja abi eest ning selle eest, et olete meid oma kaunisse riiki ja valda vastu võtnud. Sel ajal, kui meie mehed kaitsevad Ukrainat naabri-agressori eest, soovime meie, ukraina naised, kasvõi üheks päevaks luua Otepääl ukraina kodu tunnet,“ ütles ettevõtmise algataja, Ukraina sõjapõgenik Otepää sõpruspiirkonnast Umanist, Mariia Rudik. „Ootame kõiki oma sõpru eestlasi külla!“

Heategevuslikul kontserdil astuvad üles ukraina tantsu- ja muusikakollektiivid, toimub fotonäituse „Imeilus Umanimaa“ avamine. Kontserdi ajal on võimalik teha Umani rajooni jaoks annetusi, kogutud tulu läheb Umanisse tuletõrjeauto ostmiseks. Sissepääs kontserdile on tasuta, kaetud on kohvilaud.

„Meil on hea meel võõrustada ukrainlasi Otepää kultuurimajas nende iseseisvuspäeva tähistamisel,“ sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

Heategevusliku kontserti toetavad ja korraldavad: Otepää vald, Otepää kultuurikeskuses, Palanka omavalitsus, Umani rajoon ja ukraina ettevõtjad.

Otepää vald ja Palanka omavalitsus Umani rajoonist allkirjastasid sõpruslepingu 2019. aastal. Kui sõda Ukrainas algas, pakkus Otepää vald Palanka omavalitsusele võimaluse sõjapõgenikke vastu võtta. Palankasse saadeti ka humanitaarabi. Sõpruspiirkonnast tuli Eestise 30 ukrainlast, kellest 9 tuli Otepääle elama. Tänaseks päevaks on 5 inimest tagasi kodumaale pöördunud. Ukraina tähistab oma iseseisvumise päeva 24. augustil.

Viimased uudised