Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

otepää volikogu

Otepää Kultuurikeskused kuulutab välja Otepää valla riimkroonika kirjutamise konkursi 2021. Värsivormis kroonikat saab saata kuni 1. märtsini 2021.

Konkursi eesmärgiks on innustada inimesi rohkem ennast väljendama ning neid ümbritseva elu-olu kohta arvamust avaldama. Lisaks jäädvustatakse sellega ka Otepää valla ajalugu.

„Riimkroonika kirjutamise konkurss toimub sellel aastal juba kolmandat korda,“ ütles Otepää kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Merle Soonberg. „Meie eesmärgiks oleks koguda riimkroonikat viis aastat ja seejärel anda välja üks kena luuleraamat. Igal aastal on riimkroonika saatjaid üha rohkem ning laekunud tööd on väga vahvad.“

Konkursi korraldamiseks on andnud inspiratsiooni Oskar Kruus oma samanimelise luuleteosega ning iga-aastane Otepää valla jõuluvanade kokkutulek, kus lauldakse vanal heal viisil eelmise aasta põletavatel teemade. Riimkroonika sisuks peakski olema ümbritseva elu-olu kajastus, kirjutaja jaoks olulised teemad, nende positiivsed ja negatiivsed küljed. Idee algatajaks oli Otepää Kultuurikeskuste endine loomejuht Merilin Kirbits.

Iga autor võib esitada ühe või mitu luuletuse. Konkursil puudub vanusepiirang. Laekunud tööde hulgast valib žürii kolm paremat ning lisaks antakse eriauhindu. Luuletused tuleb saata e-postile kultuurikeskused@otepaa.ee , tuua Otepää, Sangaste, Nõuni või Puka Kultuurimajja või pista hoopis valitud maja postkasti.

Ära unusta oma töö juurde lisada enda nime, vanust ning kontaktandmeid! Luuletusi saab konkursile edastada kuni 1.märtsini 2021 (k.a.).

Otepää Kultuurimajas toimub 12.märtsil Kohtumisõhtu Tuntud Inimesega, mis on ühtlasi konkursi lõppsündmus, kus jutuajamise ning muusikaliste vahepalade kõrvale loetakse ette parimad tööd, kuulutatakse välja võitjad ning jagatakse eriauhindu.

Kommentaarid

Viimased uudised