Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää lipuväljaku eskiis. Kujutis: Kadarik Tüür Arhitektid

Selle aasta alguses esitas Otepää vallavalitsus EAS-le meetmesse „Linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmine“  taotluse Otepää linnakeskuse väljaarendamiseks.

Projekti abil on kavas välja arendada Otepää linnakeskus tänapäevaseks ettevõtlus- ja elukeskkonnaks.

Otepää kesklinn saab parema avaliku ruumi kasutamise lahenduse ja omandab uue, ühtselt ja loogiliselt kujundatud ilme, kus on mõeldud nii Otepää elanikele kui ka külalistele. Projekti käigus renoveeritakse Otepää Keskväljak ja Lipuväljak ning luuakse eraldi ala noortele, mis pakub erinevaid võimalusi vaba aja veetmiseks. Projekti tulemusena elavneb piirkonna ettevõtlusaktiivsus, mis omakorda loob võimalusi uute töökohtade tekkimiseks.

Linnasüdame eskiislahendust tutvustati juba eelmise aasta oktoobris Otepää valla ettevõtjatele ja vallaelanikele. Töö eskiisiga on kestnud sügisest saadik, mil sellega tegeles vallavalitsuse juurde moodustatud komisjon.

„Pikk protsess eskiisi koostamisel ja projekti kokkupanemisel sai läbi ning nüüd ootame positiivset otsust,“ sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Oleme selle projekti loomise juures kaasanud palju erinevaid inimesi, nii spetsialiste, kui ka vallakodanikke. Tänan kõiki spetsialiste ja vallakodanikke, kes panustasid oma aega ja ideid selleks, et projekt saaks valmida. Tunnustan tookordse vallajuhi Mare Raidi kiiret reageerimist ja panust projekti valmimisse. Loodame, et üheskoos tehtuga saab ka edasi minna.“

Keskväljaku projekti arhitektuuriline lahendus leiti ideekonkursi käigus, mille võitis lahendus „Kiirendi”, autoriteks Kadarik Tüür Arhitektid OÜ. Rahastustaotluse kirjutas OÜ Cumulus Consulting. EAS-i otsus toetuse eraldamise kohta selgub 2018. aasta suve hakul. Positiivse otsuse korral saab ehitustöödega alustada juba selle aasta talvel. Projekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot, millest EAS-i toetus oleks 85 protsenti ehk ligikaudu 1,36 miljonit eurot. Lõplik hind selgub hangete tulemusena.

Viimased uudised