Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää vallavalitsus

kolmapäeval, 12. juunil külastasid Otepää ja Tõrva vallavolikogude liikmed Riigikogu liikme Maido Ruusmanni kutsel Riigikogu ja kohtusid haridusministriga.

Volikogude liikmed käisid Pika Hermanni tornis ning kohtusid kaitseministri Hanno Pevkuri ja Riigikogu liikme Priit Sibulaga. Tutvuti Riigikogu tööga ja tehti majatuuri. Pikem arutelu toimus haridusministri Kristina Kallasega.

Haridusministri sõnul on nii Tõrvas kui Otepääl haridusreformid tehtud ja üldine pilt on hea. „Tõrva ja Otepää gümnaasiumiosi sulgemine lähimal ajal ei ähvarda ning täna meiepoolset survet koolivõrgu ümberkorraldamiseks ei ole,” sõnas Kallas ning lisas, et kuni aastani 2030 on õpilaste arv stabiilne, küll aga on pärast seda prognoositud teatavat langust.

Tõrva vallavolikogu esimees ja Riigikogu liige Maido Ruusmann tõi välja Valga maakonna eripära, milleks on ühe keskuse asemel tervelt kolm tugevat tõmbekeskust, mistõttu on oluline nii Tõrvas, Otepääl kui Valgas kvaliteetse hariduse tagamine. „Volinike ja haridusministri kohtumine oli vajalik konkreetsete sõnumite andmiseks ning ühtlasi ka rahustuseks, et keegi vägisi koole sulgema ei hakka,” sõnas Ruusmann.

Lisaks volinikele osalesid väljasõidul ka Otepää vallavanem Jaanus Barkala ja haridusnõunik Janika Laur.  „See, mis toimub Toompeal, mõjutab otseselt ka meid ja on hea, kui meil on oma piirkonnast saadikuid, kes meie probleemid Riigikokku viivad,” märkis Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Haridusministriga kohtumisest jäi eelkõige kõlama see, et Otepää valla hariduselus on asjad hästi – gümnaasiumiharidus on jätkusuutlik ja põhikoolide sulgemist karta ei ole.”

Viimased uudised