Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

otepää volikogu

Otepää vallavolikogu heaks kiidetud järgmise aasta eelarve kogumahuks on 6,6 miljonit eurot, suurenedes tänavusega võrreldes pea miljoni euro võrra.

„Otepää valla järgmise aasta eelarve fookuses on lasteaiad, sport ja turism. Leidsime täiendavad vahendid lasteaedade personali tööjõukulude suurendamiseks ning uuest aastast kasvavad need keskmiselt 13,3 protsenti,” ütles vallavolikogu esimees Siim Kalda.

Vallavanem Kalev Laul märkis, et mahukamateks töödeks 2017. aastal on kultuurikeskuse II korruse renoveerimine, tänavavalgustuse üleviimine LED-lampidele ja avalike spordiväljakute ning terviseradade korrastamisele.

„Kavas on remontida Otepää valla teid ja tänavaid, renoveerida Otepää lasteaeda, teha korda ning muuta atraktiivsemaks rannapark ja Otepää kesklinn, ning viia vastavusse päästeameti nõuetega Otepää vallavalitsuse ja Otepää gümnaasiumi hooned,” sõnas Laul.

Laenu planeerib Otepää tuleval aastal võtta 1,26 miljonit eurot.

„Kindlasti on eelarves kohti, mille ümber saab diskuteerida, kuid juhin tähelepanu sellele, et järgmine aasta on ühinemiste aasta ning sellest lähtuvalt on ka eelarve natuke teistsugune,” ütles vallavolikogu eelarve-, majandus- ja turismikomisjoni esimees Aivar Nigol.

Tema sõnul on koos Sangaste vallaga kokku lepitud, millised investeeringud 2017. aastal tehakse.

Lõunaeestlane

Viimased uudised