Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää VV

Otepää üks vanimaid järjepidevalt tegutsenud seltse – Otepää Aiandus- ja Mesindusselts ootab kõiki oma J.Hurda tänaval asuvasse majja külla. Lähiajal on plaanis avada keraamikaring, selle tarbeks on soetatud ka uus keraamikaahi.

Seltsi liikmed Heidi Mõttus ja Tiia Tiideberg ütlesid, et lisaks keraamikaringile saab õppida ka kangastelgedel kudumise kunsti ning õppeköögis on plaanis korraldada meeleolukad ühiskokkamisi.

Uus keraamikaahi on soetatud kohaliku omaalgatuse programmi ja Otepää valla toel. Hubases seltsile kuuluvas majas on keraamikaga tegelemiseks kõik sobivad tingimused olemas – remonditud on suur õpperuum, keraamikaahju jaoks on keldris olemas oma ruum. Palju ruumi on ka kangastelgedel tegutsejate jaoks ja ühisköögis toimetajatele.

„Kangastelgedel kudumine on iidne ja traditsionaalne tegevus, mida oskavad vähesed. Kahju oleks, kui see oskus kaduma läheks, seetõttu anname hea meelega oma teadmisi edasi,“ rääkis Tiia Tiideberg. Keraamikaringi hakkab juhendama Heidi Mõttus, kes on läbinud vastavad koolitused.

Seltsimaja tegevusega tulid tutvuma ka Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits ja vallavanem Jaanus Barkala.  „Otepää vald toetab suurima heameelega seltsitegevust, väga tubli, et seltsitegevusega tegelevad aktiivsed ja hakkajad vallakodanikud. Soovime Otepää Aiandus- ja Mesindusseltsi liikmetele ikka rõõmu ja lusti tegutsemiseks,“ lisas Jaanus Barkala.

Otepää Aianduse ja Mesinduse Seltsi alguseks saab lugeda 1969. aastat, mil Otepää aiandushuvilised võeti Eesti Aianduse ja Mesinduse Seltsi Tartu osakonna hoole alla. 12. detsembril 1971. aastal moodustas Otepää Aiandus ja Mesindus Selts iseseisva organisatsiooni, millest kaheksa aastat hiljem, 4. augustil 1979, avati pidulikult Otepääl vastvalminud seltsimaja aadressil J. Hurda 5. Otepää Aianduse ja Mesinduse Selts (AMS) viljeleb käsitööd, korraldab näitusi ja populariseerib elanike hulgas aiapidamise kunsti. Kaheksakümnendate lõpust alates tegeleb selts ka aiasaaduste ja -tarvikute müügiga. Omal ajal avati selleks Otepää kesklinnas suisa oma müügikiosk – täna asub seltsile kuuluvas majas Merle lillepood. Otepää AMS korraldab kevad- ja sügislaatu ning mesinduse õppepäevi. Seltsimajas saab kududa endale kangastelgedel vaipu ja sügiseti pressida õunamahla. Seltsimaja ruume renditakse nii pulmadeks, juubeliteks kui ka peielaudadeks.

„Ohhoo, Otepää!“ Maal elamise päeval 24. septembril on kõik huvilised oodatud Otepää AMSi seltsimajja uudistama ning kangastelgedel valmivasse vaipa oma triipu kuduma. Kõikide kudujate vahel loositakse välja ühistööna valminud vaip.

Viimased uudised