Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pexels

Oleme tänapäeval harjunud, et saame kõike mugavalt paari hiireklõpsu abil teha, kaasa arvatud igapäevaseid oste. Elame väga mugaval ajastul, kuid kadunud pole ka nii-öelda reaalajas ostlemine, inimesed käivad endiselt poodides, vaatavad ringi, ostlevad.

Mis siis on parem, kohapeal ostlemas käia, tooteid oma silmaga vaadataja kirevat ostukeskkonda nautida või istuda mõnusalt arvuti taha, valida välja sobiv ja vajalik kaup, see ära tellida ning ootama jääda? Vaatame üle plussid ja miinused, mis kummalgi ostlemisviisil on.

Miks on hea poes kohal käia?

Kui armastate inimeste virvarri ja melu, siis on kaupluses kindlasti äärmiselt nauditav olla, rääkimata sellest, et näete kõiki kaupu nende tegelikul kujul ning kui tegemist on rõivastega, saate kohe kohapeal suurusi sobitada ning kõiki värvitoone oma silmaga näha. Lisaks nautida kokku tulnud inimeste melu ja poodide interjööri. Kõik kaubad on kohe käeulatuses ja üsna tõenäoliselt jääb ära probleem, kus mõnd toodet on vaja pikemat aega oodata.

Mis on füüsilise ostlemise puudused?

Kui te ei armasta eriti inimesi ega tunglemist ning pikki järjekordi, siis võib poodides kohal käimine olla päris suur peavalu. Kuu alguses, kui kõigil on palgapäev ning tegemist on veel nädalavahetusega, võib poeskäik osutuda kaunikesti tülikaks – rahvast on palju, järjekorrad on pikad ning soovitud kaup otsas, kunauut kaupa tuleb füüsilises poes vahel üsna pikalt oodata. Samuti rääkides möödunud pandeemiast, on internetiostlemine tunduvalt turvalisem. Kui olete autoga, võib tihedal päeval nappida parklakohti ning kui mõnest poest on kaup otsas, võib olla vajalik linna teise otsa sõitmine, kui hädavajalik kaup olemason.

Internetiostlemise eelised

Kui olete introvert või armastate lihtsalt mugavust, on internetiostlemine äärmiselt mugav variant. Rääkimata sellest, et internetipoode on nii rohkelt, et pea igal vähemalt suuremal poel on oma e-pood ning valik on tohutult palju suurem, kui füüsilistes poodides, sest on arusaadav, et internetiavarus lihtsalt mahutab rohkem. Eelisekson see, et tavaliselt ei lõppe internetipoodides kaup otsa, sest see tuleb tavaliselt otse laost, seega puudb tõenäosus, et jääte pika ninaga, kui kaupa väga vaja on. Lisaks pakuvad erinevad internetipoed erinevalt kauplustest tunduvalt rohkem maksevõimalusi ning ka osta kohe, maksa hiljem makselahendusi  on erinevaid. Ootamatu väljamineku korral, kui näiteks kulukas ja vajalik kodumasin katki läheb, on võimalus kasutada järelmaksu lahendusi. Üks järjest populaarsust koguvamaid on näiteks ESTO 3-osaline makseviis, mis aitab ostu jagada kolmeks võrdseks osaks, ilma ühegi lisatasuta.. Lisaks järelmaksule annab ESTO ka võimaluse tasuda 30 päeva jooksul intressivabalt või taotleda endale sobiva perioodi vältel järelmaksu ESTO makselahendustega  saate lähemalt tutvuda siin – https://esto.eu/ee?lang=et. Nii ei jää ükski vajalik ost tegemata.

Internetipoodide puudused

Kui armastate teiste seltskonda, siis rahvatung internetipoes muidugi puudub. Tegelikult võib selle puuduseks pidada vaid seda, riideid ei saa selga proovida ega esemeid füüsiliselt näha. Reeglina on kauba juures toodud ka mõõdutabelid, mis aitavad sobiliku toodet leida. Samuti tuleb internetist ostetud kaupa veidi kauem oodata, kuid enamus tänapäeva internetipoode tarnivad kaupa kiirelt üle kogu maailma.

Kokkuvõttes oleneb valik inimesest endast, kuid internetipoodides on palju võimalusi ning kaup jõuab enamjaolt kiirelt kohale.

Viimased uudised