Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Zoovu Garden Furniture

Kas see lugu kõlab tuttavalt? Teil on suur aed, aga kastekann on ühes aianurgas, õue peal on laiali erinevad aiatööriistad, koer on maja tagant vanad kummikud õuele lohistanud. Esikus jääb jalgratas pidevalt ette, sest õue ei julge seda jätta, aga mujale pole ka jätta? Asju on liiga palju, aga ei ole kohta, kus seda jätta. Lahendus on lähemal, kui arvate – aiakuur!

Laiali olevatele asjadele ja ruumipuudusele on nüüd väga lihtne lahendus. Pealegi, tänapäeval ei pea te enam aiakuuri soetamiseks esmalt minema puid langetama ja siis vaikselt kuuri ehitama vaid lahendus toimetatakse teile kas tervikuna või tükkidena koju ja tänapäevaste mooduste ja juhendite järgi on selle kokkupanek käkitegu. Valik on suur ja lai – metallist, puidust, valged, pruunid, hallid ning ka nende suurus on väga erinev, alates väikestest kuuridest ning lõpetades jalgrattakuuride, lahtiste robotmuruniiduki kuuride ning suurte tsingitud kuuridega, kuhu võiks terve armee mahutada. Nüüd on lahendus vedelevatele aiatööriistadele ning turvaline jalgratta hoiukoht olemas.

Kui üleliigne kraam on aiast ära saadud, kõik tööriistad, aiamasinad ja muud sõiduriistad oma paiga leidnud, siis on aeg hakata mõtlema hubase istumiskoha peale. Pole paremat aega sõprade ja lähedaste koos istumiseks kui puhtas ja organiseeritud aias. Aias on nii palju võimalusi kujundamiseks – aiatoolid, laud, kiik, erinevad taimed, lõkkeplats, grillkoht – kõik üsna klassikalised Eesti suvise istumise märgid. Muidugi on iga peo ja istumise kese lõke ning korralik aialaud, mille ümber koguneda ning sõpradega head-paremat nautida ja ühiseid mälestusi luua.

Kui vanasti oli klassikaline aialaud ning toolid pigem plastikust, siis tänapäeval on sellest saanud ülioluline aia kujunduselement ja leiame tõepoolest igale maitsele laudu – nelinurkseid, ristkülikukujulisi, ümmargusi, nelja jala, kolme jalaga, puidust, metallist, klaasist elementidega igas värvitoonis laudu. Milline olete teie, selline võib olla ka teie laud. Nagu keegi kunagi ütles: „Kui oskad sellest unistada, siis võid selle ka täide viia“ ja laudadest kindlasti puudust ei tule.

Mida laua valikul silmas pidada? Mõelge esmalt kui palju te lauda kasutada kavatsete ning kas laud seisab soojemas või külmemas kohas, varjualuses või varjualuseta ilmastiku käes. Sellest oleneb, millist materjali eelistada. Tänapäeval on kindlasti lauad ehitatud palju ilmastikukindlamatest materjalidest kui vanad plastikust toolid-lauad, kus igal hooajal vähemalt üks plastiktool katki läks. Kui materjal ja välimus valitud, ega siis olegi tegelikult eriti muud, kui nautida. Põhivarustus olemas, saab igast hooajast lõbusalt läbi.

Kui aed on olemas, siis on see kindlasti koht, kus tahaks võimalikult palju aega veeta ning iga selleks vastav ilm on väga tänuväärne. Kui meil on vastavad vahendid, siis saame õues olla iga ilmaga ning nautida iseenda ja oma lähedaste seltskonda, luues meeleolukaid mälestusi mõnusalt koos või oma hobidega veedetud tundidest. Suvi on läbi, kuid sügis veel ees ja kaugel pole ka uus suvi.

Viimased uudised