Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Operatsiooni „Aderlass” (tõlkes: aadrilaskmine) korraldanud politseinikud rääkisid täna ajakirjanikele, et ühel sportlasel oli nõel veel soones küljes rippumas, kui ta kinni võeti.

Üks sportlane oli tabatud Seefeldis nö otse teolt. Sportlasel oli parajasti käimas vereülekanne.

Politseinikud ei kommenteerinud, kes see sportlane oli, aga kinni nabiti kaks Eesti, kaks Austria ja üks Kasahstani sportlane. Arvestades seda, kes täna starti ei ilmunud olid need Eesti sportlased Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu, Austria sportlased Dominik Baldauf ja Max Hauke ning Kasahstani sportlane Aleksei Poltoranin. Viimase juhendaja on eestlane Andrus Veerpalu.

Koos sportlastega võeti kinni ka üks Saksa spordiarst, vahendab kurier.at.

Politseioperatsioon korraldati pärast seda, kui Austria andine tippsportlane Johannes Dürr avalikustas jaanuaris eetris olnud Saksa telekanali ARD dokumentaalfilmis “Die Gier nach Gold – Der Weg in die Dopingfalle” (tõlkes: Kulla ahnus – tee dopingulõksu) ulatusliku dopingu tarvitamise sportlaste hulgas. Mees tunnistas juba varem, et on ka ise dopingut kasutanud.

Dürr kritiseeris tippsporti, et see on ainult rahas kinni ja ausad sportlikud saavutused ei huvita enam kedagi. Ühtlasi kritiseeris Dürr antidopingu organisatsiooni WADA, mis on osa skeemist ja pigistab silma kinni.

Dürr mõisteti dopingu tarvitamises süüdi 2014. aastal, ta oli kasutanud Sotši olümpial nii kasvuhormooni EPO-t kui veredopingut.

Doping-Razzia: ÖSV bei Heim-WM in Seefeld in “Schockstarre”

Am Mittwochvormittag kursierten erste Gerüchte über eine Polizeiaktion bei der Nordischen Ski-WM in Seefeld. Gegen 13:30 Uhr erklärte das Bundeskriminalamt, dass zwei ÖSV-Langläufer festgenommen wurden. Um 14:00 Uhr wurde die Identität der beiden Sportler bekannt, es handelt sich um Dominik Baldauf und Max Hauke.

Kommentaarid

Viimased uudised