Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Soome valitsus otsustas pärast tuliseid vaidlusi kaotada juba homsest koroonapiirangud. See tähendab, et igal pool tühistatakse söögikohtades tantsimise ja karaoke keeld. Enne seda taheti keeld säilitada suurema nakatumise tasemega piirkondades kuni suurema vaktsineerituse saavutamiseni.

Ühtlasi loobutakse istekoha kohustusest väljas ehk siis terrassidel. Koroona ulatusliku leviku maakondades võivad söögikohad lahti olla kella 1-ni öösel. Koroona keskmise leviku piirkondades aga kaovad kõik piirangud, jäävad ainult üldised hügieenikohustused, vahendab Yle.

Varem oli info, et söögikohtade piiranguid ei leevendata enne, kui Soomes on saavutatud 80-protsendiline vaktsineeritus. See arvatakse juhtuvat oktoobri keskpaigas. Lõpuks aga sotsiaal- ja terviseministeerium leevendas seisukohta ja piirangud leevenevad oluliselt juba nüüd.

Soomes on söögikohtade piirangute kaotamist oodatud, sest homsest 1. oktoobrist kaovad Soome lõunaosas Uusimaal kogunemiste piirangud. Söögikohtade uus piirangute määrus jõustub samuti homme reedel.

Terviseamet oleks Soomes veel piiranguid säilitanud, kuna Uusimaal on nakatumine kõrge. Ühtlasi ei poolda terviseamet söögikohtade piirangute kaotamist, kuna keskealiste ja noorte seas on vaktsineeritus veel madal. Koroona levib praegu peamiselt 20-49-aastaste hulgas.

Alates tänasest 30. septembrist kaotati Soomes üldine maskikandmise soovitus. Maski tuleb kasutada oma äranägemise järgi. maskisoovitus kehtib veel siiski ühissõidukites ja avalikes siseruumides, kus on palju inimesi tihedalt koos.

Soomes on erinevalt Eestist olnud nakatumiste arv viimastel nädalatel languses.

Viimased uudised