Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Itaaliat räsib koroona teine laine. Ainuüksi 17. novembril lisandus Itaalias 753 koroonasurma, mis on rahvaarvu arvestades kõrgeim tase terves maailmas.

Kuigi koroonasurmade arv on sama suur kui kevadel, on suhtumine meedikutesse muutunud. Kevadel peeti meedikuid kangelasteks, neile plaksutati ja toodi kingitusi, nüüd aga peetakse neid kurjategijateks. Lisaks on meedikud ära kurnatud.

Kuidas see nii juhtus? Meedikud ise tunnistavad, et see adrenaliin, mis oli kevadel on asendunud nüüd kurnatuse ja vihaga. Asi läheb iga päevaga aina hullemaks, vahendab Time.

Itaalia oli kevadel esimene riik Euroopas, kus oli koroonaviiruse puhang. Pärast seda sõitsid kriisikolletesse appi arstid nii Itaaliast kui mujalt maailmast. Nüüd pole see enam võimalik, sest viirus on levinud igale poole ja arste vajatakse igal pool mujal. Itaalias on 7 piirkonda kuulutatud nn punaseks tsooniks, kus olukord koroonaga on väga hull.

Kevadel muudeti kõik haiglad koroonahaiglateks, et tegeleda koroonapatsientidega. Nüüd pole see enam võimalik, sest kroonilisi haigeid ei saa pikaks ajaks ravita jätta. Lisaks sellele on Itaalias suur puudus meedikutest, puudujääk on ligi 20 000 inimest, mis tuleneb kärbetest ravisüsteemis viimase paarikümne aasta jooksul. See tähendab, et olemasolevad meedikud peavad tegema ületööd ja on seetõttu läbi põlenud.

Praegu on suhtumine arstidesse rahva hulgas muutunud. Kui kevadel elati arstidele kaasa, neile saadeti pitsat ja kooke, siis nüüd saavad arstid ainult sõimata. Paljude inimeste arvates puhuvad arstid koroona probleemi hullemaks kui see tegelikult on, arste süüdistatakse piirangutes, mis rõhuvad majandust. Paljud inimesed on hakanud üldse koroonat eitama. Inimesed eitavad koroonahaigust isegi siis, kui patsiendid vajavad lisahapnikku. Kangelastest on saanud kurjategijad.

Viimased uudised