Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsi jättis karmid piirangud kehtestamata, lootes sellega päästa majandust, aga Rootsi majandus kannatab samamoodi nagu teistel riikidel.

Rootsi keskpank on välja käinud kaks stsenaariumi riigi majanduse arengu jaoks. Ühe järgi kukub majandus tänavu 6,9 protsenti ja järgmisel, 2021. aastal kasvab 4,6 protsenti. Teise järgi kukub majandus tänavu 9,7 protsenti ja järgmisel aastal kasvab 1,7 protsenti, vahendab CNBC.

Esimese stsenaariumi järgi kerkib töötus Rootsis praeguse 7,2 protsenti pealt 8,8 protsendi peale, teise variandi puhul 10,1 protsendi peale. Mõlema stsenaariumi kohaselt püsib inflatsioon tänavu 0,6 protsendi juures.

Rahvusvaheline Valuutafond IMF prognoosib, et Saksa ja Ühendkuningriigi majandused kukuvad tänavu vastavalt 6,5 ja 7 protsenti. Prantsuse majandus kukub 7,2 protsenti, Hispaania oma 8 protsenti ja Itaalia oma 9,1 protsenti.

Rootsi lähimad naabrid Soome ja Taani, kus piirangud olid karmid, prognoosivad vastavalt 6 ja 6,5 protsenti langust.

Rootsi konjunktuuriinstituut NIER prognoosib tänavuseks aastaks 7-protsendilist kukkumist ja töötuse kasvu 10,2 protsendi peale. Instituudi hinnangu kohaselt kukub Rootsi majandus vaatamata leebemate piirangutele rohkem kui algselt osati arvata. See tuleb asjaolust, et teistes riikides on langus ja Rootsi eksporditurud kannatavad.

Viimased uudised