Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Koroonavaktsiine pakendatakse pisikestesse pudelitesse ja pudelite tegemiseks kasutatakse liiva, aga selleks vajaminev liiv on maailmast otsa saamas.

Liiv on maailmas kõige enam kasutatav tooraine, seda kasutatakse nii betooni, klaasi, asfaldi kui elektroonika mikrokiipide valmistamiseks. Nüüd on asjalood sellised, et seda enam pole, vahendab CNBC.

Viimasel ajal on nõudlus liiva järele hüppeliselt kasvanud, kuna koroonavaktsiini pakendatakse pisikestesse klaasist pudelitesse. Liiva puudus omakorda paneb löögi alla nii ehituse kui mobiiltelefonide tootmise.

Liiva puudus on valitsenud juba viimased kümmekond aastat, aga nüüd on asi väga teravaks läinud. Arvatakse, et liiva leidub igal pool, aga tegelikkuses valitseb puudus.

Maailmas kasutatakse ehituses igal aastal 40-50 miljardit kuupmeetrit liiva, seda on 300 protsenti enam kui veel 20 aastat tagasi.

Kuigi arvatakse, et ehitusel saab kasutada kõrbeliiva, siis nii see päris pole. Kõrbeliiv on ehitusel kasutamiseks liiga ümarateraline. Liiva saab kaevandada veekogude põhjast. Kuivõrd inimesed ei soovi kaevandusi enda lähedale, ongi juhtunud nii, et neid kohti, kus kaevandada on järjest vähemaks jäänud.

Liivale on hakatud otsima ka alternatiive nagu vulkaanituhk, põllumajandusjäätmed ja põlevkivi põletamisel tekkiv lendtuhk.

Kommentaarid

Viimased uudised