Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Venemaa on Eesti kagupiiri taha kogunenud Ukraina sõjapõgenikud kokku kogunud ja veoautodega kuhugi viinud, ütles siseminister Lauri Läänemets. Politsei- ja piirivalveamet (PPA) püüab ukrainlaste saatuse kohta rohkem teada saada.

„Kui muidu oli piiril ootamas pisut üle tuhande inimese, siis täna neid seal enam ei ole – nad pandi veoautodele ja viidi minema,” rääkis Läänemets Vikerraadio saates Uudis+. „Kuhu nad viidi, seda me ei tea. Politsei ja piirivalveamet tegeleb hetkel selle info hankimisega,” lisas ta.

Ministri sõnul kasutab PPA droone, et nende abil tuvastada, kas ehk Vene võimud suunavad neid inimesi kuskile rohelisele piirialale nagu tegi Valgevene mullu Leedu ja Läti piiril.

„Varasematel päevadel on olnud selline info, et järjekord on olnud jalakäijatel kolm kuni viis päeva. Paistab, et mingi muutus on toimumas, seirame olukorra pilti, järjekorras on mingid muutused toimumas, räägitakse, et järjekord on kuhugi ära kadunud,” rääkis PPA kagu piiripunkti juht Peter Maran „Aktuaalsele kaamerale”.

„Meieni on jõudnud info, et Venemaal abistavad piiriületust ootavaid sõjapõgenikke vabatahtlikud, kirikutegelased, kloostritöötajad, võimalik, et neile on pakutud peavarju, et nad ei peaks väljas ootama. Kuid aeg näitab, kui infot juurde saame,” lisas Maran.

Viimastel päevadel oli Eesti kagupiirile Vene poolele kogunenud üle tuhande inimese, peamiselt ukrainlased, kelle Eestisse saamist olid Vene võimud takistanud, venitades piiriprotseduuridega. Eesti kagupiiri taha tekitati järjekord, kus inimesed ootasid oma piiriületust mitu ööpäeva. Miks, selle kohta on Eestil erinevaid oletusi, kuid tegelik eesmärk on teadmata, tunnistas siseminister.

Viimased uudised