Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsiaalmeediaplatvormi Facebook haldav ettevõte Meta takistas kasutajatel oma uudisvoos edastamast ERR-i portaalis reedel avaldatud artiklit sellest, kuidas kaitsepolitsei ametnikud käisid valenime alla korp! Sakala külalisõhtul ning püüdsid seal väidetavalt selle vilistlaste kohta teavet koguda. Riigi esindajad kinnitavad, et ei ole info leviku piiramisega seotud.

„Postitasin täna lihtsalt lingi Eesti Rahvusringhäälingu veebilehele viidatud loole üliõpilasseltsist koos kaaskirjaga, et tegu on katsega, kui kiiresti keskkond selle eemaldab. Eemaldamisteade saabus 1-2 sekundit pärast postitamist. Kui teates olevat juttu edasi lugeda, siis selgub, et nad on kvalifitseerinud viidatu rämpssisuks ja mind siis omakorda rämpssisu levitajaks,” kirjutas pühapäeval Facebookis riigikontrolöri nõunik ja arvamusliider Toomas Mattson.

Sarnase tulemuse sai ka selle loo autor, kui postitas artikli lingi koos endapoolse kommentaariga, et see on test. Mõni sekund pärast postituse tegemist laekus teade, et see on eemaldatud, kuna tegu on rämpspostitusega, vahendab ERR.

Arvestades, et artikkel oli ebamugav kaitsepolitseiametile ning võib-olla ka laiemalt riigile, küsis ERR, kas nemad võiksid olla selle taga, et uudislugu ei ole võimalik postitada. Nii kapo, valitsuse kommunikatsioonibüroo kui ka tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) esindajad aga eitasid kategooriliselt sellist tegevust.

Viimased uudised