Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Mihhail Kõlvart. Pilt: Vikipeedia

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart käis välja ettepaneku tuua koondamisteate saanud kaitseväe orkester üle Tallinna kultuuriasutuste alla.

Kõlvart teatas, et kuigi ka kohalikel omavalitsustel seisavad ees raskemad ajad, on pealinn valmis riiklikult olulisi traditsioone toetama, vahendab ERR.

„Arutasime kolleegidega ja oleme valmis tegema ettepaneku tuua kaitseväe orkester septembrist Tallinna kultuuriasutuste sekka, võimaldades muusikutel oma põhitegevusega jätkata. Kui Eesti kaitse-eelarve kosub ja riik seda vajalikuks peab, siis oleme loomulikult valmis orkestri kaitseväele tagasi loovutama.”

Kõlvart esitab retoorilise küsimuse, et kas ta välja pakutu on tõsine ettepanek?

„Loomulikult tõsine, sest oleme juba otsustanud, et riigieelarvest laste huvihariduse vähendamise katame linna eelarvest ja lapsed kärpe tõttu kannatama ei pea. Oleme linna jätkuvalt mõistlikult majandanud, viimase aasta jooksul linnaorganisatsiooni ka ümber kujundanud ja optimeerinud ning see annab meile võimaluse väärtustada olulisi valdkondi ka tegudes, mitte ainult sõnades.”

Linnapea märkis, et kaitseväe orkestril on Eesti kaitsevõimes ja kaitsetahte kujundamises oma roll, mida ei saa alahinnata.

„Juba Eesti Vabariigi sünniaastal alguse saanud traditsiooni, sümboolset väärtust ja osa meie muusikakultuurist ei tohi kergekäeliselt kaotada,” märkis linnapea.

Kaitseväe juhataja Martin Herem on teinud ettepaneku likvideerida kaitseväe orkester ning vabastada teenistusest osa kaplaneid. Siseminister Kristian Jaani käis välja ettepaneku ühendada kaitseväe ja PPA orkestrid.

Eeloleval sügisel toimuvad Eestis kohalike omavalitsuste volikogude valimised. ERR-i tellitud värske küsitluse järgi on Keskerakonnal Tallinnas piiripealne seis ehk nad võivad jääda ilma absoluutsest häälteenamusest.

Viimased uudised