Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Rootsi pangad, mis finantskriisi ajal eesti peresid kodudest välja tõstsid ja sellega uue küüditamiste laine tekitasid, on õnneks oma mõju kaotanud. Nüüd sõltub kinnisvaraturg hoopis Airbnb-st.

Nagu märgib Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman, siis umbes pooled korteritehingud tehakse mitte endale elamispinna soetamise eesmärgil, vaid plaaniga korter üürile anda. Üha enam kinnisvara soetatakse ilma pangalaenuta.

Suuremates linnades liigub üha enam üüriinvestoreid oluliselt kasumlikuma lühiajalise üüriäri suunas. Airbnb ja sarnased veebirakendused on heaks võimaluseks turistidele soodsat majutusteenust pakkuda.

„Seega, kuniks jagub turiste, seniks jagub ka kinnisvaraturgu. Siin on ainult üks konks – maailmamajanduse jahenemise korral on reisimine esimene asi, mille inimesed oma eelarves maha kriipsutavad ja investoritel soovitan koguda puhvrit plaani B jaoks,” ütles ta. „Kui kaovad ka Ukraina ehitajad, siis on tihedamas konkurentsis ka pikaajaliste üürnike leidmine raskem, nii et arutult endale üürikorterite kokku kühveldamine ei tundu eriti jätkusuutlik tegevus,” lisas ta.

Asjast kirjutas Ärileht.

Viimased uudised