Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Sotsid tulid välja pealtnäha õilsa ideega kõigi probleemide lahendamiseks Eestis: tõstame hoogsalt aktsiise, nõnda väheneb alkoholi ja kütuste tarvitamine ning kõik on õnnelikud. Selle peale tõusid hüppeliselt mitte ainult alkoholi ja kütuse, vaid kõik hinnad. Pärast seda hakkasid niigi raskes olukorras ja vaevatud inimesed kauba järel käima Lätis.

Eesti eelarvesse lõi kõik see ainult saamata jäänud aktsiiside näol ligi 100 miljoni euro suuruse augu. NB! Selle raha eest saaks rajada 30 kaasaegset lasetaeda, igasse maakonda mitu tükki. Nüüd on see raha, see tähendab lasteaiad samahästi kui kadunud.

Ent see on ainult medali üks, see säravam pool. Mille puhul armastavad sotsid rääkida, et nemad pole valitsuses üksi. Olgu, nad pole tõesti üksi, kuigi just nemad on olnud maksutõusude eestkõnelejad – seda enam ei taheta meenutada. Aga medalil on veel see teine, varjatud pool. Ja see teine pool näitab, et needsamad sotsid, kes ühelt poolt hoogsalt makse ja hindu tõstavad, jagavad inimestele lahkelt soovitusi käia alkoholi, kütuse ja toidu järel mitte ainult Lätis, vaid lausa Venemaal. Lõuna-Eestis on sellekohaseid signaale tulnud kümneid, et just kohalikud sotsid on need, kes soovitavad kiire hinnatõusu tõttu kauba järele minna Lätti ja Venemaale. Jättes, muidugimõista märkimata, et nemad, see on sotsid ise on selle käki ehk hinnatõusu kokku keeranud.

Tegemist on seega sotside poolt suuremat sorti nahaalsuse ja häbematusega, sest selliste soovituste peale on kohalik kaubandus peaaegu et välja surnud ning kaupmehed katkuvad omal mures juuksed peast. Mõned on juba loobunud tuuleveskitega võitlemisest ja oma tegevuse lõpetanud. Töötajaid koondatakse massiliselt.

Siin jõuamegi lähemale tõele, millisena näevad sotsid Eesti tulevikku: Eestis tõstame makse, poes käime Lätis või Venemaal. Siin unustavad aga sotsid ära ühe asja. Nimelt nagu sotsid üle maailma on veendunud, et raha kasvab puu otsas, nii arvavad nad ka Eestis, et töökohti loob riik. Või paremal juhul tekivad töökohad ise, nagu seened metsa alla. Aga vat ei teki. Sotsid on omale krabanud võimule saades küll kõikvõimalikud munitsipaaltöökohad, aga ülejäänud töökohad kaovad vaikselt kõrgete maksude ja ostjate Lätti kolimisega Eestis ära. Just see – sotside vastutustundetu tegevus on maapiirkondade väljasuremise tegelik põhjus. Ja siis tullakse rääkima, et nemad, sotsid, seisavad maaelu eest. Tuhkagi!

See on vaid üks näide, kuidas sotsid Eestis elu välja suretavad. Ja ärgu tulgu ükski sots enam kunagi rääkima, kuidas ta elu Eesti edendab. Nad on külvanud ainult häda ja viletsust. Ainult häda ja viletsust. Nagu Lõuna-Eestis öeldakse selle peale otse: elu on täiesti p***e keeratud.

Siit üleskutse: ärge ühtegi sotsi enam kuhugi laske. See on nagu katk, mis häda ja viletsust külvab. Võimust tuleks nad kaugel eemal hoida.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised