Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal Petseris põhjustas Eesti kodanik avarii, mille tagajärjel hukkus kaasreisija. Juht ise üritas põgeneda ja tuli Eestisse, ent saadi kätte.

Venemaa prokuratuur teatas täna, et kohtueelne uurimine on lõppenud ja Eesti kodanik peab peagi kohtu ette astuma. Eestlase vanust pole nende teates täpsustatud, küll aga on viidatud, et ta on meessoost, edastas Delfi.

Õnnetus ise juhtus juba mullu 10. juunil, kui mees sõitis oma BMW-ga Petseri linnas Raudtee tänaval. Ühel hetkel kaotas mees auto üle juhitavuse ja masin paiskus kraavi, sealt edasi veel omakorda vastu aeda. Õnnetuse tagajärjel hukkus autos olnud kaasreisija.

Kohtuasja materjalidest tuleb välja, et pärast õnnetust põgenes juht sündmuskohalt. Ta tahtis kriminaalvastutust vältida ja ületas illegaalselt Venemaa-Eesti piiri. Tal polnud dokumendid korras.

Mees saadi peagi siiski kätte. Seaduse kohaselt võib teda süüdimõistmise korral oodata pikk vangistus. Ainuüksi ebaseadusliku piiriületuse eest võib karistus olla neli aastat vangistust, surmaga lõppenud õnnetuse põhjustamise eest aga aastakümneid.

Kommentaarid

Viimased uudised