Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kolmapäeval, 11. märtsil oli omapärane juhtum, kus Läti kodanik sõitis oma Volkswageniga suure hooga läbi Luhamaa piiripunkti Venemaale.

Läti kodanik peeti kinni Venemaal. Ta oli sõitnud hooga ka läbi Vene poolel asuva Šumilkino piiripunkti. Auto peeti kinni tänu Vene piirivalve ja politsei kiirele tegutsemisele, vahendab Pskovskaja Pravda.

Autojuht, 49-aastane Läti kodanik peeti kinni ja anti üle Vene piirivalvele. Korrarikkujale määratakse karistus vastavalt Vene seadusandlusele.

Lõuna prefektuurist anti teada, et selline vahejuhtum tõesti oli, kus Luhamaa piiripunktis sõitis avatud tõkkepuu alt peatumata läbi auto, mille juhti ei olnud veel kontrollitud. Ta peeti üle piiri kolleegide poolt kinni. Juhtumi motiivi ja muude üksikasjade selgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetlust.

Tõkkepuu ja suletud värav on juba mõnda päeva piiripunktides kehtinud töökorralduslik otsus selleks, et ennetada loata ülesõite ning tagada piiril töötavate ametnike turvalisus tööpostil olles. Ühtlasi lubatakse praegu samal eesmärgil ootealale nii vähe sõidukeid ühekorraga kui võimalik ja vaja.

Kommentaarid

Viimased uudised