Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alates 10. maist harjutatakse õppusel Kevadtorm esmakordselt koos elanikkonnaga õhuohust teavitamist läbi mobiilirakenduse „Ole valmis!”. Õhuvägi kutsub kõiki üles neid Kevadtormi ajal märgatud lennuvahenditest rakenduse abil teavitama.

Otse Ukrainast õpituna, kuid Eesti jaoks täiesti uue funktsiooniga saab iga Eesti rakenduse kasutaja osutada õhus märgatud lennuvahendile ning saata sellest rakenduses vastav raport. Raporti asukoht ja suunavektor koos pildiga edastatakse vastavasse serverisse kus kõikide andmete koosmõjul koostatakse õhupilt, mille abil suurendatakse olukorrateadlikkust ning tõhustatakse tsiviilkaitset.

Naiskodukaitse rakenduse uuendus on tänasest kasutatav ja selle abil saavad kasutajad raporteerida märgatud lennuvahendeid, olgu selleks siis lennuk, helikopter või droon.

Õhuohust teavitamise funktsioon on „Ole valmis!” rakenduses kasutatav alates 10. maist kuni 31. maini kuid peamine testperiood on planeeritud ajavahemikku 14.-16 mai, mil õppusel Kevadtorm on plaanis aktiivsem lennutegevus.

Õhus märgatud objektidest võib teada anda üle terve Eesti, kuid enim oodatakse lennutegevusest teavitamist just õppuse Kevadtorm aladelt ehk Pärnumaalt, Läänemaalt, Viljandimaalt ning Saaremaalt. Teavitada võib kõigist õppuse alal märgatud lennuvahenditest. Nende identifitseerimine ning edasine tegevus on õhuväe ülesanne.

Kaitsevägi palub vabatahtlike elanike aktiivset osalust. Loome koos paremat kaitset Eestile!

Kui „Ole valmis!” rakendus on kasutaja mobiiltelefonis olemas ja automaatsed uuendused aktiveeritud, siis uuendub rakendus koos õhuohu teavituse funktsiooniga automaatselt 10. mail. Kui uuendused ei ole aktiveeritud, tuleb rakendus manuaalselt alates 10. mai uuendada või tuleks see uuesti App Store’ ist Google Play’ist alla laadida.

Siin on video asja kohta:

Viimased uudised