Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jaekaubandus

Tarbijahinnaindeks vähenes oktoobris võrreldes septembriga 0,3 protsenti, kuid kasvas võrreldes eelmise aasta oktoobriga 0,6 protsenti, teatas statistikaamet.

Kaubad olid 2015. aasta oktoobriga võrreldes 1 protsent kallimad ja teenused 0,1 protsenti odavamad.

Septembriga võrreldes oli oktoobris tarbijahinnaindeksi suurimaks mõjutajaks toidu 1,6-protsendine odavnemine, millest suurema osa moodustas köögi- ja puuvilja sesoonne hinnalangus. Suuremat mõju indeksile avaldasid veel elektri 4,9 ja mootorikütuse 1,8-protsendine kallinemine.

2015. aasta oktoobriga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit enim alkohoolsete jookide ja tubaka 8,1- protsendine kallinemine, mille peamine põhjus on uute aktsiisimäärade rakendumine käesoleval aastal. Sealjuures on alkohoolsed joogid kallinenud 7,5 ja tubakatooted 9,5 protsenti.

Suuremat mõju indeksile avaldas veel mootorikütuse kallinemine ning elektri, soojusenergia ja kütte 2,8-protsendine odavnemine, millest põhiosa andis 5,8 protsenti odavnenud soojusenergia ning 11,3 protsenti odavnenud gaas. Aastataguse ajaga võrreldes oli diislikütus 7,7 ja bensiin 6,9 protsenti kallim. Eelmise aasta oktoobriga võrreldes on toidukaupadest enim kallinenud töödeldud puuvili (29%) ja värske kala (22%) ning odavnenud värske köögivili (15%).

Lõunaeestlane

Viimased uudised