Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valga haigla nõukogu teatas tänasel koosoleku-järgsel pressikonverentsil Tartus, et Valga haigla sünnitusosakond suletakse 1. juulil. Põlva haigla sai ajapikendust 1. oktoobrini. Võru haiglasse jääb sünnitusosakond esialgu alles.

Sulgemise taga on Valga ja Põlva haiglate omanik Tartu Ülikooli Kliinikum, millel on välja ehitatud kaasaegne sünnitusosakond ja kuhu suunatakse edaspidi nii Valga kui Põlva sünnitajad..

Pressikonverents kujunes emotsionaalseks, kuna Valga inimeste esindaja süüdistas kliinikumi manipuleerimises. Kliinikumi esindaja sõnul peab esindaja selliste sõnade eest ka vastutama, edastas Delfi.

Märtsi keskpaigas tegi haigekassa Tartu Ülikooli Kliinikumile ettepaneku sulgeda sünnitusosakonnad nii Põlva kui Valga haiglates. Täna otsustas Valga haigla nõukogu, et osakond suletakse 1. juulist. Põlva haigla osakonna sulgemine lükati edasi 1. oktoobri peale.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ruumides toimunud pressikonverentsil sõna võtnud Valga inimesi esindanud mees väitis, et Kliinikum manipuleerib sünnitajatega, kuna sünnitusosakond on Tartus ülekoormatud, naised peavad olema koridorides ja perepalateid napib.

Kliinikumi esindaja märkis, et tegemist on laimuga ja sõnavõtja peab oma sõnade eest ka vastutama.

Naistearst Helle Karro kinnitas, et kliinikumi sünnitusosakonnas võetakse vastu keskmiselt 7-8 sünnitust ööpäevas, vahel harva ka enam.

Karro ütles, et sünnitusosakonna sulgemine ei tähenda raseduseelse ja sünnitusjärgse abi ja jälgimise lõpetamist piirkonnas.

„Avatakse ka uued tervisekeskused, kus tuleb ämmaemanda vastuvõtt. Rasedusaegne jälgimine peab olema võimalikult kodule lähedal,” märkis Karro.

Haigekassa juhi Maivi Parve sõnul näitab Kliinikumi sünnitusosakonnaga rahulolu ka see, et Valga maakonna 200 sünnitusest 51 protsenti toimusid Kliinikumis.

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/delfi-otsepilt-valga-haigla-sunnitusosakond-suletakse-1-juulist-pressikonverents-kujunes-emotsionaalseks?id=81720353

Viimased uudised