Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Poola president Andrzej Duda andis teada, et Poolas plahvatanud rakett oli küll toodetud Venemaal, aga seda ei tulistatud Vene vägede poolt.

„Miski ei viita sellele, et tegemist oli tahtliku rünnakuga Poola vastu,” edastas president Duda väited Poola presidendi kantselei. „Tõenäoliselt oli tegu Venemaal toodetud raketiga S-300. Meil pole hetkel tõendeid, et tegemist oli Vene poole tulistatud raketiga.”

„Palju on viiteid sellele, et tegemist oli õhutõrjeraketiga, mis kahjuks langes Poola territooriumile,” märkis Duda.

„NATO väed ja meie üksused on pandud kõrgendatud valmisolekusse. Meil polnud kahtlustki, et seda on vaja Poola Vabariigi ja elanike turvalisuse huvides,” ütles Duda.

„Meil on tegemist erakorraliste sündmustega, mis on seotud Venemaa massilise rünnakuga Ukrainale. Kahjuks tulistati suur osa rakettidest Lääne-Ukraina suunas,” lisas Duda.

„Soovime rõhutada, et Ida-Poola elanikud ei peaks muretsema eriteenistuste ja sõjaväe suurenenud kohaloleku pärast. Tegime selle otsuse tahtlikult. Palun jääge rahulikuks – meie turvalisus on tagatud,” ütles Duda.

„Oleme oma NATO liitlastega otsekontaktis. Rõhutan – meil ei ole kaudseid tõendeid, mis võimaldaksid järeldada, et tegemist oli rünnakuga Poola vastu,” märkis Duda.

Viimased uudised