Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Statistikaameti avaldatud numbrid piirkondliku majandusseisu kohta näitavad, et viimase paarikümne aasta jooksul on Lõuna-Eesti järk-järgult võrreldes teiste piirkondadega vaesunud, eriti kiiresti vaesub Põlvamaa.

Juuresolevast graafikust on näha (suuremalt vaatamiseks klõpsa pildil), kuidas veel 1995. aastal oli Põlvamaa sisemajanduse kogutoodang (SKP) elaniku kohta üle 60 protsendi Eesti keskmisest, nüüd aga jääb 40 protsendi piirimaile. SKP elaniku kohta näitab elatustaset. Vaesumine on olnud järsk. Võrdluseks, Harjumaal on SKP elaniku kohta 145 protsenti Eesti keskmisest ehk üle kahe korra kõrgem kui Lõuna-Eestis.

Statistikaameti piirkondlikust ülevaatest tuleb välja, et Lõuna-Eestis on elatustase alles praegu jõudnud tasemele 8000 eurot elaniku kohta aastas, kus Harjumaal oldi paarkümmend aastat tagasi. Ehk teisisõnu: Lõuna-Eesti jääb oma arengus Tallinnast ja selle ümbrusest maha paarkümmend aastat.

Viimastel aastatel on Lõuna-Eestis kasv aeglustunud võrreldes teiste piirkondadega, mis näitab, et majanduslik mahajäämus süveneb.

Viimased uudised