Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna prefektuur

Politsei Lõuna prefektuur annab teada juhtumist Võrumaal, kus kaks koera jäid auto alla ja nii õnnetult, et viidi operatsioonile.

Politsei andis sotsiaalmeedias asja kohta teada järgmist:

Võrumaal juhtus avarii, kus kaks sõiduteele jooksnud koera said autolt löögi, vigastasid käppasid ning viidi otsejoones operatsioonile 🚑

Tõsi ta on, et maapiirkonnas on tavapärane, et koerad ei ole aias või ketis kinni, vaid käivad vabalt ringi. Omanik arvab, et koer tunneb oma territooriumi piire ega lähe kaugemale. Ja kui ka läheb, pole sest midagi – koerad on ju kõik see aeg külades ringi jooksnud.

Tegelikult ei saa looma niimoodi usaldada. Koerad käivad kodust kilomeetrite kaugusel, eriti koos teiste koertega. Nad võivad hirmutada või isegi rünnata teisi inimesi ja loomi. Kahjuks võivad nad sattuda õnnetusse, näiteks jääda auto alla, nagu ka sedapuhku juhtus.

Et vältida olukorda, kus plehku pannud lemmik teistele või endale kahju teeb, tasub investeerida aedadesse ja loomadel pidevalt silm peal hoida. Võttes endale koera näol sõbra, võtate vastutuse, et loomake oleks kaitstud ning ka teised oleks tema eest vajadusel kaitstud

Kommentaarid

Viimased uudised