Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Our World in Data

Eestis oli vaktsineerimiste algus väga kiire, Eesti oli pikka aega Euroopa Liidus 3. kohal, ent nüüd on Eesti hoog raugenud ja riik on langenud 20. kohale.

Värske, 28. mai seisu kajastava ülevaate järgi on Eestis vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 35 protsenti elanikest. Näiteks Soomes, mis on praegu 3. kohal on see protsent 44. Eestist maha jääb Läti 25 protsendiga.

Tekib küsimus, mis on saanud algatusest „Kevade plaan”, mida vedas ekspresident Toomas Hendrik Ilves ja mis pidi aitama kõik eestlased kiirkorras ära vaktsineerida. Ilves on kadunud kui vits vette, nagu president Kaljulaid oli pikka aega kadunud pärast koroonapandeemia puhkemist.

Kõige kurvem on asja juures see, et kui Eesti oli veel 3 kohal, siis kritiseeriti EKRE-t, et nii vähe vaktsiine telliti. Nüüd, kui vaktsiine on külluses, aga inimesed end vaktsineerida ei taha, valitseb kriitikute leeris vaikus.

Võib arvata, et praegune valitsus ja president astusid EKRE-t kritiseerides ämbrisse, sest sellega halvustati vaktsineerimise projekti tervikuna.

 

Viimased uudised