Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Juuresolev kaart näitab ilmekalt, kuidas Balti riigid, Ukraina ja Georgia on Euroopas nurka surutud. See kaart kirjeldab hääletust, millega anti Venemaale tagasi hääleõigus Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel.

ENPA hääleõigus võeti Venemaalt ära 2014. aastal peale Krimmi okupeerimist. Lisaks eespool mainitutele olid nö õigel poolel suuremas osas veel Rootsi, Poola ja Suurbritannia.

Punane värv kaardil tähistab riike, kes olid ühehäälselt Venemaale hääleõiguse tagastamise vastu, oranž värv tähistab neid riike, kus enamus esindajatest olid vastu,  kollane värv neid, kus enamus oli poolt ja roheline värv neid, kus kõik olid poolt.

Kaart näitab ilmekalt seda, et Poola ja Suurbritannia, keda Euroopas kirutakse, on vähesed riigid, kellele Eesti võib loota. Seetõttu ei tohiks Eestis neid riike enam narrida, nagu seda on avalikult tehtud. Üllatuslikult näitas meelekindlust Rootsi, ilmselt põhjusel, et viimasel ajal on Vene sõjaline tegevus aktiviseerunud Läänemerel ja Rootsi rannikul.

Kaart näitab ühtlasi seda, kuivõrd sõltuv on Euroopa Venemaast ja mingit ühtsust olulistes küsimustes Euroopas tegelikkuses ei eksisteeri.

Maksym Eristavi on Twitter

Mapping PACE countries that voted to ‘forgive’ Putin for colonial military campaigns & brutal human rights violations, including ongoing queer pogroms, is disheartening. The further country is from Russia the less it understands. Thx @OstapYarysh for excellent map blueprint

Kommentaarid

Viimased uudised