Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kiire inflatsiooni tõttu on järjest rohkem tekkinud inimestel rahaliste vahenditega raskusi. Otsitakse tihti väljapääsu ning selleks on raha laenamine tuttavatelt või mõnest portaalist. See on ka peamiseks põhjuseks, miks kiirlaenude nõudlus on märgatavalt viimase aastaga kasvanud ning jätkab kasvamist.

Inflatsioonist põhjustatud kiirlaenude vajadus

Inimesed on pandud raskesse olukorda, kuna elektri ja muude vajalike teenuste hind on märkimisväärselt tõusnud. Osade inimeste jaoks ei valmista see muret, kuid kui varasemalt ei jäänud raha üldse üle, siis tänasel päeval jääb puudu. Ligemale 70% inimestest on aga hädas oma igakuiste kohustuste täitmisega ning otsitakse erinevaid lahendusi murede lahendamiseks. Üheks lahenduseks võib olla kiirlaen 24/7, mis on teie jaoks koguaeg olemas nagu seda ütleb ka kakskümmend neli seitse termin.

Küll aga tasub olla laenamisega ettevaatlik ning enda vajadused hoolikalt läbi kaaluda. Tegemist on siiski teenusega, mille kasutamise eest võetakse teie käest raha. Üheks enimlevinud teenusepakkujaks on Ferratum kes pakun inimestele kiirlaene ning seda enamasti ilma tagatiseta. Lisaks intressile tasuks jälgida ka kogukulukusemäära, mis annab teile parema ülevaate reaalsest kulust, mis teile tekib. Paljud inimesed on selleks kasutanud Credit24 Eesti lahendust, kuid samas tuleb meeles pidada, et tegemist on väga kõrge intressiga, mida tuleb hiljem tasuda.Kogu Eesti laenude maht on suurenenud võrreldes aasta algusega 10409 miljoni pealt 11062 miljoni peale.

Kiirlaenude intressi mõjutavad tegurid

Eestis väljastavate laenude maht on oluliselt suurenenud. Kiirlaenude puhul on oluliselt märgata intressikasvu – võrreldes eelmise aastaga on enimlevinud laenude intressid tõusnud 15.9% pealt lausa 22% peale. Kohati on tõus olnud veel suurem, sõltuvalt juba konkreetsest teenusepakkujast. Samuti on oluliselt kasvanud ka laenude maht, tõustes 144 miljoni EUR pealt lausa 204 miljoni EUR-ni. Sarnast trendi võib täheldada ka kiirlaenude sektoris. Küll aga on märgata olukordi, kus intressid on tõusnud 15.9% pealt lausa 25%-ni, mis muudab krediidikulukusemäära väga kõrgeks. FoxyCredit spetsialistid nõustuvad antud olukorra tõsidusega, ning loodavad olude stabiliseerumist.

Kindlasti mängib oma osa ka nõudlus, mis on viimasel ajal oluliselt kasvanud. Portaalidel ei ole piiramatud vahendid, ning neid peab jagama erinevate klientide vahel. See aga omakorda võib kaasa tuua olukorra, kus intressid ja kulud on märkimisväärselt suuremad. Samas tähendab kõrgem nõudlus seda, et inimestel on keerulisemad ajad ning raha laenatakse rohkem. Mida rohkem raha laenatakse, seda suuremaid intresse aga ka teenusepakkujad võivad küsida. Kui inimestel on raske olukord, siis tihti ei jälgita väga hoolega, milliste tingimustega laen on – peaasi, et laenu kätte saaks ning enda võlgnevused likvideeritud saaks.

Inflatsioonist põhjustatud olukorrad

Ilmselt ei ole kellegile uudis, et viimastel kuudel on inflatsioon olnud aastate lõikes kõige kõrgem ning kasvõi poest ostetav kaup on oluliselt kallim. Olgu selleks piim, leib või hoopis lihatooted. Kahjuks ei ole võimalik inimestel endal inflatsiooni mõjutada ning selle määrab üldine majandustegevus, mis riigis toimub. Iga riigi inflatsioon on pisut erinev, kuid praegu võib julgelt väita, et Eesti oma on võrreldes naabritega oluliselt kõrgem ning hetkel ei paista sellele ka lõppu tulevat. Erinevatele andmetele tuginedes võib öelda, et Eestis on hetkel inflatsioon ligemale 20%. Kui teil on säästud, siis nende väärtus järjest langeb, eelkõige olukorras kus need ei ole investeeritud.

Antud olukord on viinud inimsed olukorda, kus toimetulekuks otsitakse erinevaid alternatiivne. Kiirlaenude puhul on tegemist küll lahendusega, kuid see tuleb kõrge hinnaga. Kui tasute laenuintresse, mis küündivad kuni 30%-ni kuus, siis peab kuskil antud raha teile tekkima. Osad inimesed lahendavad seda läbi teise töökoha või muude sissetulekute. Küll aga ei tohiks jätta tähelepanuta laenutingimuste täitmise tähtsust. Inimesed kipuvad laenama ilma uurimiseta, ning hiljem avastatud suur intress võib kaasa tuua finantsilise laostumise. Kiirlaenude puhul on loomulikult oluliseks aspektiks kiirus, kuid samas on selle kiiruse taga ka kõrge hind.

Viimased uudised