Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Norra püssimees Philip Manshaus esines täna kohtus natsitervitusega ning tõi põhjenduseks poliitilise motiivi, miks ta lasi maha oma hiinlannast kasuõe ja avas tule mošees.

Manshaus tappis kahtlustuse kohaselt oma kasuõe Johanne Zhangjia Ihle-Hanseni, enne kui sisenes tänavu 10. augustil Oslos mošeesse ja avas seal tule. 22-aastane Manshaus tunnistas oma teo üles, aga süüdi ta end ei tunnista, vahendab Daily Mail.

Norra meedia andmetel keelas Oslo kohtunik täpsemate istungi detailide avalikustamise. Manshausi advokaat ütles, et tema kaitsealune oli esinenud poliitilise avaldusega. Kandes pintsakut ja lipsu esines Manshaus kohtus natsitervitusega.

Ametivõimude kinnitusel sisenes Manshaus Oslos al-Noori islamikeskusesse mitme relvaga, aga tema tegevuse peatas mošees 65-aastane Mohamed Rafiq. Rafiq on endine Pakistani armeeohvitser ja ta aitas kuni politsei tulekuni Manshausi kinni hoida.

Politsei korraldas pärast seda reidi Mansausi lähedalasuvasse kodumajja, kust leiti tema 17-aastase kasuõe surnukeha. Tütarlapsele oli tulistatud kolm lasku pähe ja üks lask rindkeresse .22-kaliibrilisest relvast, mis leiti hiljem Manshausi autost.

Tüdruku oli väiksena adopteerinud üks Norra naine, kes on praegu abielus Manshausi isaga. Politsei kahtlustab, et tapmise motiiv oli rassistlik. Manshaus kandis tulistamise ajal kiivri külge kinnitatud kaamerat, aga veebi ta pilti ei edastanud. Salvestatud video on peamine asitõend.

Veebipostitustes oli Manshaus enne seda kiitnud Uus-Meremaa mošeetulistajat, kes tappis märtsikuus kahes mošees üle 50 inimese.

Viimased uudised