Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Norra ranniku lähedal merehätta sattunud krusiisilaevalt Viking Sky oli Norra aja järgi kella 19 seisuga (Eesti aeg kell 20) evakueeritud 87 inimest, kellest 8 on vigastatud.

Ilmaolud on väga kehvad. Laev on triivinud merel 2 kilomeetri kaugusele kaldast. Laine kõrgus on 6-8 meetrit. Laeval on kokku ligi 1300 inimest, vahendab VG.

Praeguse seisuga on kavas inimesi evakueerida öö läbi. Enamus reisijatest on Briti ja USA kodanikud, aga on ka paljude teiste maade kodanikke. Viis laevalt päästetud inimest on viidud haiglasse.

Evakueeritud inimesed olid külmunud ja näljas, neil polnud tekke ega toitu. Abi pakuvad kohalikud omavalitsused ja Punase Risti vabatahtlikud.

Hea uudis on see, et laev on saadud ankrusse ja pole viimase poole tunni jooksul enam triivinud. Välja saadeti ka päästelaevad, aga nad pöördusid tugeva tuule ja lainetuse tõttu tagasi.

Laev oli teel Põhja-Norrast Tromsøst Lõuna-Norrasse Stavangeri.

Norges Røde Kors on Twitter

Volunteers from the Red Cross are in place to look after evacuees from cruise ship #VikingSky, off the coast of Norway. All Search and Rescue Teams have been mobilized in the entire region #Hustadvika ⁦@Hjelpekorps⁩ #RødeKors

1300 passasjerer evakueres fra cruiseskip

Cruiseskipet Viking Sky med rundt 1300 passasjerer om bord har problemer ved Hustadvika i Møre og Romsdal. Fire helikoptre og en rekke fartøy bidrar med evakuering. Så langt skal rundt 100 være evakuert. Fem av de evakuerte som har ankommet evakueringssenteret ved Brynhallen er kjørt til sykehus, opplyser brannsjef Jens Petter Husøyved Fræna brannvesen til VG.

Kommentaarid

Viimased uudised