Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

AS Nordecon ja Maanteeamet sõlmisid lepingu VõruRäpina tugitee nr 65 kilomeetritel 26,0–35,1 asuva VinsoKirmsi lõigu rekonstrueerimiseks. Tööde maksumus on 3,86 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

„Suurema liiklusega teedel on Eestis jõutud katted vahetada juba kõikjal ja kätte on jõudnud aeg väiksema liiklusega teede jaoks, kus riik on alustanud remonte – see on väga oluline, et kasvaks liiklusohutuse tase ka sellistel teedel. 9,1 kilomeetrise Vinso-Kirmsi teelõigu rekonstrueerimisel paraneb liiklejate jaoks järgmise aasta sügiseks nii sõidumugavus kui ka liiklusohutuse tase,“ sõnast Nordecon ASi juhatuse liige Ando Voogma. „Kõigil, kellele see tee on igapäevane või kes satuvad sinna näiteks ainult suvitama, palume arvestada, et eeloleval perioodil on oodata pidevaid liikluskorralduse muudatusi. Loodame liiklejate mõistvale suhtumisele ning palume jälgida liikluskorraldusmärke.“

Töid tehakse Põlva maakonnas Räpina vallas tugitee nr 65 ligi 9,1-kilomeetrisel lõigul. Tugitee rekonstrueerimise tulemusena saab tolmuvaba katte ka Põlva vallas asuv ca 5,4 kilomeetri pikkune Akste–Häätaru kõrvalmaantee lõik Akste ja Kiidjärve vahel. Ehitustööd peavad lõppema 2020. aasta lõpuks.

Lepingu raames eemaldatakse Vinso-Kirmsi lõigul olemasolev katend, teostatakse pikiprofiilist ja plaanilahendusest lähtuvalt vajalikud kaeve- ning täitetööd, millele rajatakse dreenkiht, tehnoloogiline killustikukiht, stabiliseeritud katend ning projekteeritud asfaldikihid. Vete paremaks ära juhtimiseks rajatakse nii drenaaže, sademeveetorustikke kui ka truupe. Vilustes ja Verioras rajatakse liikluse rahustamiseks asulaväravad (šikaanid) koos.

Nordeconi kontsern (www.nordecon.com) hõlmab ettevõtteid, mis on keskendunud hoonete ja rajatiste ehitamise projektijuhtimisele ja peatöövõtule. Geograafiliselt tegutsevad kontserni ettevõtted Eestis, Ukrainas, Soomes ja Rootsis. Kontserni emaettevõte Nordecon AS on registreeritud ja asub Tallinnas, Eestis. Kontserni 2018. aasta konsolideeritud müügitulu oli 223 miljonit eurot. Nordeconi kontsern annab hetkel tööd ligi 660 inimesele. Alates 18.05.2006 on emaettevõtte aktsiad noteeritud NASDAQ Tallinna Börsi põhinimekirjas.

Kommentaarid

Viimased uudised