Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

reibas rästik

Orienteerumisrännakuga Tsiatsungõlmaa lasketiirust kaitseväe Taara linnakusse Võrus lõppes pühapäeval järjekorras kolmekümnes noorte riigikaitselaager „Reibas rästik”, millest tänavu võttis osa sadakond gümnasisti kuuest Eesti koolist.

„Metsas oli meil ringõpe, kus oli meditsiini, maskeerimist, topograafiat, laskmist ja mitmeid teisi tegevusi, mis on eelkõige sõduri enda põhitegevused,” rääkis laagri korraldaja, Antsla Gümnaasiumi riigikaitseõpetaja kolonelleitnant Avo Veske Lõunaeestlasele.

Eesti gümnaasiumides riigikaitsekursust läbivatele noortele oli laager praktiline õpe, mille jooksul tehti tutvust kasarmueluga ning õpiti tundma sõdurielu metsas. Võrumaal olid kolmepäevases laagris noored Lähte Ühisgümnaasiumist, Narva Keeltelütseumist, Nõo Reaalgümnaasiumist, Tallinna Kunstigümnaasiumit ja Palamuse ning Antsla gümnaasiumist.

„Koolis pakuti välja võimalus võtta riigikaitsekursus,” rääkis Tallinna Kunstigümnaasiumi õpilane Marion Tummeleht. „Kohe mõtlesin, et ennegi on huvitanud see teema, nii et miks mitte. Üks selle kursuse osa on praktika ehk see laager siin.”

Tummeleht tõdes, et raskusi tuli laagripäevadel ette küll, kuid eks raskused olegi selleks, et nendega toime tulla. Mis raskusi valmistas? „Pumpamine ehk siis kätekõverdused,” sõnas ta.

Riigikaitselaagris omandasid teadmisi ning lahendasid ülesandeid noormehed ja neiud kõrvuti, tõestades, et õrnem sugupool saab sõdurile vajalike oskuste omandamisega suurepäraselt hakkama.

Seda kinnitab ka Avo Veske: „Üllatav on see, et laskmisel näitasid tüdrukud keskmiselt paremaid tulemusi kui poisid. Saavad hakkama, väga hästi saavad hakkama.”

Kaitsevägi pakub naistele võimalusi

Eestis teemaks tõusnud naiste suurem kaasamine kaitseväeteenistusse on Marion Tummelehe sõnul hea plaan.

„Ma arvan, et see on väga hea mõte. See annab tegelikult väga palju karjäärivõimalusi ka naistele ja sellist asja oleks vaja,” kinnitas ta.

Sel nädalal avalikustatud uuringu kohaselt toetab naiste vabatahtlikku ajateenistust 79 protsenti Eesti inimestest, kusjuures eestlaste hulgas toetas seda võimalust 85 protsenti vastanutest.

Riigikaitselaagri „Reibas rästik” korraldas MTÜ Riigikaitse rügement koos 2. jalaväebrigaadiga.

Vaata pilte ja videolugu laagrist.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised