Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseliidu pilt.

Täna, 27. mail tähistavad noorkotkad, noortejuhid ja toetajad üle Eesti Noorte Kotkaste 90. aastapäeva.

Riigis kehtivate piirangute tõttu toimub mai lõppu planeeritud pidulik juubeli tähistamine oktoobri keskpaigas, kus tänatakse silmapaistvaid liikmeid, toetajaid ja Noorte Kotkaste organisatsiooni sõpru. Aastapäeva tähistamine toimub maakondades, kus noorkotkaste ja noortejuhtidega korraldatakse põnevaid ettevõtmisi ja pidupäev saadetakse vääriliselt mööda. Malevad üle Eesti heiskavad aastapäeva auks lipud, korraldavad juubelile pühendatud matku ning tähistavad perekondlikult oma kodudes.

Eriolukorrast tingitud piirangud tähendasid loomulikult ka noorkotkastele automaatselt kõikide sellel perioodil toimuvate ürituste ära jätmist, sealhulgas ka suure juubeli tähistamine. „Kõik liikmed on kindlasti ootusärevad, et millal taaskord laagrisse saab ning mul on hea meel tõdeda, et see aeg ei ole enam kaugel. Vastavalt valitsuse kehtestatud nõuetele on maakondlike suvelaagrite korraldamine siiski võimalik,“ sõnas Noorte Kotkaste peavanem Silver Tamm.

Peavanem on väga uhke kõikide noorte ja noortejuhtide üle, sest sellel keerulisel ajal leidsid nad võimalusi, kuidas organisatsiooni tegevusi elus hoida. Käidi matkamas, õpiti järguteemasid ja korraldati veebikoonduseid. „On hea tunne kõrvalt näha, et organisatsioon on, et jääda ja vaatamata kõigele me saame hakkama,“ lisas Tamm.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Peamised tegevusvormid on laagrid ja matkad ning kogu tegevus on noortele tasuta.

Viimased uudised