Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Metsaomanikele makstakse oma metsa väärtuse tõstmiseks 1,5 miljonit eurot toetust. Taotluse saab Erametsakeskusele esitada 28. maist 8. juunini läbi e-PRIA portaali või metsaühistu kaudu.

Noore metsa hooldamist peetakse kõige olulisemaks metsakasvatuslikuks tööks, millega saab metsa tulevikuväärtust mitmekordistada. Hooldusraiete tegemiseks kuni 30aastases metsas on tänavuses toetuseelarves kokku 1,5 miljonit eurot.

Erametsakeskuse juht Jaanus Aun ärgitab metsaomanikke toetuse saamise võimalust kasutama, sest mõne aasta pärast ei pruugi seda enam olla. „Praegu maaelu arengukavas kokkulepitud toetusmeetmed lõppevad 2020. aastaks. Karta on, et Euroopa Liidu poolt eraldatavad toetused vähenevad. Kas ja kui palju mõne aasta pärast metsakasvatust toetatakse, ei tea praegu veel keegi,“ rääkis Aun.

Maaelu arengukava vahenditest makstavat metsahoolduse toetust saab küsida valgustus- ja harvendusraiete tegemiseks kuni 30-aastases puistus, töödega võib alustada juba taotluse esitamisele järgneval päeval. Toetuse määr 159 eurot hektari kohta peaks katma poole tegelikest kuludest. Toetust makstakse ka kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks ning metsaühistutele erinevate metsatarvikute soetamiseks.

Sellest aastast saab taotluse esitada vaid läbi e-PRIA portaali. Oma liikmete eest esitavad ühistaotlusi kohalikud metsaühistud, kes aitavad soovi korral vajalikud tööd ka ära teha. Kui toetuse küsimisel soovitakse metsaühistu abi, tuleks nendega esimesel võimalusel ühendust võtta.

Toetuse taotlemise täpsemad tingimuse ning metsaühistute kontaktid leiab erametsaportaalist aadressil www.eramets.ee.

Viimased uudised