Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga VV

Eile, 3. novembril filmiti Noor Meister 2023 hooldustöötaja kutsemeistrivõistlust Valgamaa Kutseõppekeskuses. Võistlusest võtsid osa kolm julget neiut, kelle lahendada oli päeva jooksul lausa viis ülesannet. Kohal oli ka staarkülaline Henrik Normann, kes kehastus viimase ülesande patsiendiks.

„Ülesannete lahendamine oli küll pingeline, kuid loodan, et seda polnud minu tegevusest näha. Usun, et sain hästi hakkama, kuna oman kogemust ja teadmisi hooldustöötajana iga päevaga aina rohkem,“ sõnab üks osalejatest Arina Japrintseva.

Neiu esindas tublisti oma kodukohta: „Ma töötan hetkel Valga Haiglas ja õpin paralleelselt Valga Kutsehariduskeskuses hooldajaks. Käsil on viimane aasta.“

Päev oli aktiivne ja täis tegevusi. Osalejad polnud varem kaamera ees nii pikalt olnud ning sellega kaasnes hirm, mis kohe päeva alguses sai seljatatud. „Mõtlesin olukorda palju rohkem üle, kui oleks pidanud. Kogu meeskond oli nii toetav ja nüüd hakkas kaamera ees isegi meeldima,“ lisas teine osaleja Tartust.

Ülesanded olid parasjagu keerukad, polnud midagi ületamatut, kuid samas ei olnud ka liiga lihtsad. Arina Japrintseva soovitab kõikidel noortel osa võtta ja ennast proovile panna. Neiu ei kahetse absoluutselt, et ta saatesse tuli, nüüd on ta kogemuse võrra rikkam. Saatejuht Andrei Zevakin aitas olla rahulik ja temaga kohtumine andis võistlusele lisaväärtust.

Zevakin soovis, et kõikidel osalistel läheks hästi ning nad poleks liialt pinges. Kogemuse võrra rikkam on nüüd ka tema, kuna sellises formaadis saatejuhtimine oli esmakordne.

Võistluse eesmärgid on võimaldada kutseõppeasutuste hooldustöötaja eriala õpilastel näidata oma kutseoskusi, selgitada välja Eesti parimad õpilased hooldustöötaja erialal, propageerida hooldustöötaja eriala ja tõsta kutsehariduse mainet.

Saate Noor Meister kommunikatsioonijuht Luisa Rõivas: „Eelkõige ootame ja loodame, et Noor Meister võistlusel ja saatesarjas osalevad noored, kes soovivad end ja oma oskusi oma õpitud erialal proovile panna ja saada uusi kogemusi. Siiani oleme seda sädet ka kõigis osalejates näinud.

Lisaks näeme võtetel, et noored on väga uhked oma teadmiste ja õpitu üle ning näevad missiooni oma tulevases töös kui ka õpitud eriala populariseerimises. See teeb saate tootmistiimile ainult rõõmu. Esmamulje on väga positiivne ning hea on näha, noored on suure entusiasmiga oma õpitud teadmisi saates ka praktiseerimas.“

Viimased uudised