Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tarkvaraarendaja kutsemeistrivõistluse võitjatiim. Foto: Tallinna Polütehnikum

Täna kuulutati Tallinnas A. Le Coq Arenal välja Noor Meister 2022 tarkvaraarendaja kutsemeistrivõistluse võitjad. Noorte vaimsele tervisele keskendunud meistrivõistlusel saavutas esimese koha Tallinna Tööstushariduskeskuse ja Tallinna Polütehnikumi ühisvõistkond TTHK TAR-id koosseisus Ramon Ernits (TTHK), Jan-Marcus Sivadi (TTHK), Leo Benjamin Leoste (TPT) ja Alexandros Krenštrauch (TTHK).

Teise koha saavutas Tartu Rakendusliku Kolledži võistkond All Programming Languages All At Once koosseisus Roomet Sütt, Joosep-Elias Tõru, Martin Kütt ja Gardo Kirsipuu. Kolmas koht kuulus Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse võistkonnale Kebab Code koosseisus Ivan Niukanen, Nikita Buslaev, Deniss Mihhailov ja Daniil Mozgov. Võistkondade juhendajad olid Kristjan Kivikangur, Timo Triisa, Anna Karutina, Sergei Lobyshev.

Neljaliikmelised võistkonnad lõid esmakordselt häkatoni formaadis toimunud võistlusel üheksa eriilmelist lahendust, mille juures hinnati väärtuspakkumist kliendile, tarkvaraarendust, kasutajakogemust ning meeskonnatööd.

Haridus- ja Noorteameti ja IT valdkonna kutseharidust toetava IT Akadeemia programmi juht ja žürii liige Signe Ambre ütles võistlust kommenteerides: „Žürii kiitis võitjameeskonda, kes tuli kahest koolist ja sai omavahel tuttavaks alles võistlusel – ühises tarkvaraarenduses on väga keeruline nii kiirelt toimiv koostöö leida. Žürii hinnangul oli muljetavaldav ka kõikide meeskondade võistlustööde areng võistluse jooksul.“

23.-25. novembrini toimunud tarkvaraarendajate kutsemeistrivõistluse korraldasid Haridus- ja Noorteamet ning Tallinna Polütehnikum.

Võistlusel osalesid Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuse, Tartu Rakendusliku Kolledži, Tallinna Polütehnikumi, Kuressaare Ametikooli ja Tallinna Tööstushariduskeskuse õpilased.

Võistlust on võimalik järgi vaadata ürituse meediapartneri Postimehe kodulehelt https://teadus.postimees.ee/7653508/jarelvaadatav-meestekambad-asuvad-voistuehitama-robot-psuhholooge.

Taustainfo:

  • Noore Meistri kutsemeistrivõistlused toimuvad alates 2009. aastast üle Eesti. Võistluste eesmärk on tutvustada ja populariseerida kutseõppealasid, ka annavad need ülevaate kutsehariduse ja kutseoskuste tasemest. Võistlused toimuvad enam kui kahekümnel erialal, sh puidu, metalli, tehnika, infotehnoloogia, teeninduse, toitlustuse jt valdkondades. Parimad võistlejad saavad Eestit esindada rahvusvahelistel võistlustel WorldSkills ja EuroSkills. Kutsemeistrivõistlusi korraldab Haridus- ja Noorteamet.
  • IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogiaga (IKT) ettevõtete koostööprogramm IKT-ga seotud hariduse kvaliteedi tõstmiseks, valdkonna teaduse arendamiseks ning vajaliku tööjõuressursi tagamiseks. IT Akadeemia programmi koordineerib Haridus- ja Noorteamet.

Viimased uudised