Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Tänavu 13. novembril saab taaskord rattad alla noorte IT-tudengite projekt Geeks on Wheels, mille eesmärk on tuua ka kõige väiksemasse Eestimaa kooli tükikest tehnoloogiamaailmast.

Nädala jooksul saabuvad Põlvamaale Tallinna Tehnikaülikooli IT-tudengid projektiga Geeks on Wheels ehk nohikud ratastel, et tutvustada Tilsi Põhikooli õpilastele infotehnoloogia mängulist ja kasulikku poolt.

Tudengid korraldavad õpilastele riistvara-, programmeerimise ja elektroonikalaboreid ning tutvustavad noortele vingeid tehnikavidinaid, mida saab ise järgi proovida – näiteks avastada põnevat virtuaalreaalsusmaailma.

Lisaks saavad õpilased oma täpsuse ja osavuse panna proovile Xbox võistlustel, kus parimaid ootavad ka auhinnad.

Geeks on Wheelsi peakorraldaja Lars Asi sõnul on nohikute eesmärk motiveerida õpilasi IT-maailma avastama ja tehnikaalaseid oskusi kasulikult ära kasutama. Samuti panna noori karjäärivalikuid tehes kaaluma ka IT-erialasid.

„Eelkõige tahame innustada 5.-12. klasside õpilasi, kuid oodatud on ka nooremad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad, kes infotehnoloogiast rohkem teada tahaksid. Õpetame mängides ja ise läbi proovides näiteks seda, kuidas kirjutada koodi, aga ka seda, kuidas tehnikaga ümber käia,” rääkis Asi.

Tema sõnul on eelnevate aastate tuurid ka noori IT-d õppima julgustanud.  „Näiteks kuus aastat tagasi Kanepi Gümnaasiumis korraldatud töötoas osalenud Alo õpib täna Tallinna Tehnikaülikooli IT-teaduskonnas,” rääkis ta.

Geeks on Wheelsi projekti eesmärk on õpilastele näidata, et IT on valdkond, kus võivad end mugavalt tunda kõik noored. „Tehnoloogia tähtsus aina kasvab ning inimestel tuleb sellega sammu pidada. Loodame, et õpilased võtavad õpitubadest saadud tehnikavaimustuse koju kaasa ning nakatavad sellega ka oma vanemaid,” ütles Asi.

Lisaks Tilsi Põhikoolile sõidavad nohikud sügisese tuuri raames veel Väike-Maarja Gümnaasiumisse, Püünsi Kooli, Viljandi Gümnaasiumisse ja Saaremaa Ühisgümnaasiumisse.

Geeks on Wheels ehk nohikud ratastel on tudengialgatus, mis toimus esimest korda 2013. aastal. Nohikute eesmärk on jagada ärksatele koolinoortele tehnoloogiavaimustust ja teadmisi ning külastada tõmbekeskustest väljaspool asuvaid koole. Projekti aitavad korraldada Microsoft Eesti, Photopoint, LHV Pank, Finestmedia, Helmes jt.

Varasemate tuuride kohta leiab lisainfot kodulehelt http://mug.ee/geeks

Viimased uudised