Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Suitsetamise mahajätmine vajab järjepidevust ning tubakast loobunud inimeste soovil leidis Nicorex võimaluse, kuidas tuua Veiplandi poed piirangute ajaks turvaliselt õue.

Pop-up poed alustasid müüki otse luugist kaubanduskeskuste parklates üle Eesti. Lähimad välipoed leiab Viljandi Centrumi parklas ning Tartu Tasku kaubanduskeskuse ja bussijaama vahel.

Aga ka Pärnus Port Artur II ees, Rakvere Põhjakeskuse ees, Tallinnas Magistrali keskuse ja Lasnamäe Centrumi ning Sikupilli ja Järve Keskuse parklates.

Suitsetamine on globaalne terviseprobleem ning seepärast on oluline hoida tubakavabad valikud kättesaadavad neile, kes soovivad suitsetamist maha jätta. Suurbritannia terviseamet on pandeemia ajal andnud oma juhised suitsetajatele ja veipijatele, et oluline on tubakast loobuda ning vältida sigarettide juurde naasemist.   

Nicorex Baltic ja Veipland kauplusteketi juht Diane Sirelpuu ütles, et soov pop up valvepoodidega piirangute ajal tubaka alternatiivide kättesaadavus tagada tuli nende klientidelt ja juba eelmisel kevadel. Paljude jaoks on e-sigaret hädavajalik, et suitsetamisest loobumise plaan ei katkeks.

Tuge annab ka kolleegide kogemus teistes riikides. E-sigareti konsool loodi kunagi selleks, et aidata suitsetajatel kahjulikust tubakast loobuda ja see ei ole muutunud.

Suurbritannias jagati kevadise karantiini ajal e-sigarette tasuta läbi suitsetamisest loobumise nõustamisliini

Näiteks Suurbritannias müüakse e-sigarette suitsetamisest loobumise eesmärgil apteekides koos nikotiiniplaastritega, osana tubakast loobumise ametlikest nõustamisprogrammidest, sest e-sigareti vedelikes saab nikotiinisisaldust vähendada järk järgult kuni täieliku loobumiseni. Karantiinis olevatele inimestele jagati suitsetamisest vabanemise nõustamisliinidel e-sigarette lausa tasuta, koju kätte toimetades.

Suurbritannia Statistikaamet avaldas analüüsi, kus on näha, et aastaga loobus suitsetamisest ligi 300 000 inimest, mida on rohkem, kui Eestis täna suitsetajaid kokku. Suitsetajate arvu vähenemises nähakse rolli just oskuslikul e-sigarettide kasutamisel, mis on tänaseks Suurbritannias enimkasutatav suitsetamisest loobumise vahend.

Kõige tõhusam vahend suitsetamisest loobumiseks

Oxfordi ülikooli tubakasõltuvust uurivate teadlaste grupp, The Cochrane Tobacco Addiction Group, poolt valmis eelmise aasta lõpus müüte murdev uuring, mis

kinnitab, et e-sigaretid aitavad inimestel suitsetamisest loobuda tõhusamalt, kui nikotiiniplaastrid või -nätsud. Ehkki e-sigaretid on kasutusel olnud pea kümme aastat ja pikaajalise kasutamise kohta on tarvis täiendavaid uuringuid, kinnitasid teadlased uuringu lõppraportis, et võrreldes tavaliste sigarettide suitsetamisega on e-sigareti kasutamine kordades vähem kahjulikum. „Nüüd on olemas piisavad tõendid selle kohta, et nikotiiniga e-sigaretid suurendavad suitsetamisest loobumise tõenäosust võrreldes nikotiininätsude või –plaastritega,“ ütles analüüsi tegemist kaasjuhtinud dr Jamie Hartmann-Boyce Reutersile.

Kommentaarid

Viimased uudised