Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Neste

Et olla valmis talvisteks temperatuurideks, alustas Neste külmakindlama diislikütuse vedu jaamadesse. Autojuhid, kes kasutavad Neste MY taastuvdiislit, ei pea aga jälgima kütuse külmaparameetreid, sest Neste MY külmataluvus on aastaringselt –32 kraadi.

„See tähendab, et kui autosse on tangitud 100% taastuvast toormest diislikütust, võib rahuliku südamega miinuskraadidele vastu minna. Fossiilne diisel kütusepaagis tuleks aga nüüd lõpuni tarvitada,” ütleb Neste Eesti turundusjuht Risto Sülluste.

„Külmakindlam üleminekuperioodi kütus on saadaval kõigis Neste tanklates ning hiljemalt alates 1. detsembrist on jaamades müügil juba arktiline diislikütus, millega võib vastu minna ka kõige suuremale pakasele,” räägib Sülluste ning lisab, et täpset infot kütuste külmakindluse kohta saab küsida klienditeenindusest.

Neste tarnib oma tanklatesse kütused Neste Porvoo rafineerimistehastest (Soome) ning Neste MY taastuvdiisel jõuab Eesti tarbijateni Neste Rotterdami tehasest (Holland).

Et auto talveks valmis oleks, on kütuse valiku kõrval tähtis pöörata tähelepanu veel nendele teguritele:

  1. Vaheta rehvid, et sõit libedaga oleks ohutu. Mustri jääk rehvil peaks olema vähemalt 3 millimeetrit. Talverehvid on kohustuslikud alates 1. detsembrist.
  2. Vaheta välja katkised kojamehed, et vihma ja lörtsi korral oleks auto aknast parem nähtavus.
  3. Hakka kasutama talvist aknapesuvedelikku, sest suvine aknapesuvedelik külmub juba esimeste miinuskraadidega.
  4. Kontrolli kütusefiltrit, sest ummistused filtrites on üks sagedasemaid põhjuseid, miks mootor hakkab tõrkuma, kui temperatuur langeb allapoole 0 kraadi.
  5. Kontrolli, et ABS-pidurid ja elektrooniline stabiilsuskontroll töötaksid nõutud tasemel.
  6. Kontrolli ka pidurivedeliku taset ning auto liigutatavate detailide toimimist.
  7. Hoia kütusepaak maksimaalselt täis, et vältida õhuniiskusest kondensvee tekkimist kütusepaagis.

Nestest

Neste (NESTE, Nasdaq Helsinki) loob lahendusi, et võidelda kliimamuutuste vastu ja kiirendada üleminekut ringmajandusele. Me töötleme jäätmeid ja jääke ümber taastuvkütusteks ning tarnime jätkusuutlikku toorainet plastitööstusele ja teistele tööstustele. Me teeme arendustööd ainete keemilise ümbertöötlemise vallas, et võidelda globaalse plastireostuse vastu. Oleme maailma juhtiv taastuvdiisli ja jätkusuutliku lennukikütuse tootja. Meie 2030. aasta eesmärk on vähendada klientide kasvuhoonegaaside heitkoguseid igal aastal 20 miljonit tonni. Me ehitame Soome Porvoo kütusetehase kõige jätkusuutlikumaks rafineerimistehaseks Euroopas. Aastaks 2035 on meie püüd jõuda süsinikuneutraalse tootmiseni ning aastaks 2040 vähendada süsinikuemissiooni müüdud toodetes 50% võrra. Meil on kõrged standardid tarneahelates, bioloogilise mitmekesisuse säilimise ja inimõiguste valdkonnas. Meie tegevust on järjepidevalt tunnustatud Dow Jonesi jätkusuutlikkuse indeksiga ning kõrge kohaga maailma jätkusuutlike ettevõtete Global 100 nimekirjas. 2022. aastal oli Neste müügitulu 25,7 miljardit eurot. Rohkem infot: neste.com

Viimased uudised