Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lugeja foto.

Lõuna-Eesti teedel, eriti väiksematel teedel tasub täna olla ülimalt ettevaatlik ja tähelepanelik, sest teedele tekib kiilasjää.

Ilmateenistus hoiatab, et pärastlõunal läheb olukord teedel veel hullemaks. Sünoptikud prognoosivad õhtuks kiilasjääd ja keerulisi liiklustingimusi üle terve Eesti.

Hetkel on õhutemperatuur veel plusspoolel, sooja on 1-3 °C, sajab vihma ning kohati ka lörtsi. Külmale maapinnale sadav vihm muudab teed väga libedaks, kõikjal valitseb jäiteoht. Pärastlõunal hakkavad temperatuurid alates loodest langema ja õhtuks on juba kõikjal 2-5 miinuskraadi ning teedele tekib kiilasjää.

Sadu jääb nõrgemaks, üksikuid hooge võib siiski esineda põhjarannikul. Öösel ja homme päeval on ilm talvine, miinuskraadide ja kerge lumesajuga, kiilasjää oht kõikjal säilib.

Teeolud muutuvad libeduse tõttu väga ohtlikuks, nii autojuhtidel kui jalakäijatel tuleks olla äärmiselt ettevaatlik.

Käitumisjuhised jäite korral:

Vali jalanõud, millega oleks minimaalne oht libedal teel libiseda ja kukkuda.
Sõida jäiteoludes talverehvidega.

Varu aega ja arvesta muutuvate tee- ja ilmaoludega.
Vali ilmastikuoludele vastav sõidukiirus.
Hoia liikluses piisavat pikivahet.
Ole eemal puudest, sest oksad võivad jäite raskuse all murduda.
Ära seisa jääpurikate all ega pargi seal autot.

Mis on jäide?

Jäiteks nimetatakse jääkihti, mis tekib puuokstele, traatidele ning teistele objektidele siis, kui õhus on külma alla 0 °C ja neile langenud alajahtunud vihma-, uduvihma- või udupiisad külmuvad. Jääkihti, mis tekib maapinnale, nimetatakse kiilasjääks, mis on üks ohtlikemaid ilmastikunähtusi nii jalakäijatele kui autojuhtidele. Paksema jäite korral võivad tugeva tuulega murduda puude oksad, katkeda elektriliinid ja ümber kukkuda nende tugipostid.

Täpseima ilmainfo ja hoiatused  leiad siit https://www.ilmateenistus.ee/

Viimased uudised