Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: n-ltn Aleksander Espenberg

NATO teatas täna, et suurendab aktiivsust Eesti ümber Läänemerel. NATO ja liitlased suurendavad patrulle Läänemerel pärast hiljutist kahju piirkonna merealusele infrastruktuurile.

Suurenenud meetmed hõlmavad täiendavaid seire- ja luurelende, sealhulgas merepatrull-lennukite, NATO AWACS lennukite ja droonidega. Piirkonda lähetatakse ka neljast NATO miinijahtijast koosnev laevastik.

„Jätkame olukorra tähelepanelikku jälgimist ning jätkame tihedat kontakti oma liitlaste Eesti ja Soome ning partneri Rootsiga,” ütles NATO pressiesindaja Dylan White. „NATO jätkab oma merepositsiooni kohandamist Läänemerel ja astub kõik vajalikud sammud liitlaste turvalisuse tagamiseks.”

Alates Nord Streami sabotaažist 2022. aasta septembris on NATO tõhustanud patrulle kriitilise merealuse infrastruktuuri läheduses ja edendanud tehnoloogilisi uuendusi – sealhulgas droonide puhul –, et paremini tuvastada kahtlast tegevust. Selle aasta alguses lõi NATO merealuse infrastruktuuri koordineerimisüksuse, et süvendada suhteid valitsuste, sõjaväe, tööstuse ja NATO vahel, ning on sellest ajast alates loonud NATO mereväejuhatuse juurde kriitilise merealuse infrastruktuuri turvalisuse merenduskeskuse.

NATO otsus suurendada Läänemere piirkonnas nii merel kui õhus patrulle näitab liitlaste valvsust ja valmisolekut tegutseda, ütles kaitseminister Hanno Pevkur.

„Otsus ei tähenda sõjalise ohu suurenemist. Küll kinnitab see tugevaid liitlassuhteid ning seda, et NATO peab kriitilise taristu julgeolekut väga oluliseks,” ütles Pevkur.

NATO teatas neljapäeva õhtul muuhulgas, et piirkonda on saadetud neljast NATO miinijahtijast koosnev üksus. Eestisse saabub homme kaks liitlaste miinijahtijat.

Viimased uudised