Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Prantsuse armee

Prantsuse armee 7. BCA (Bataillon de chasseurs alpins – Alpi jahimeeste pataljon) jalaväe lahingugrupp saabus täna Ämarisse, et liituda eFP/NATO lahingugrupiga Tapal.

7. BCA on rasketes ja keerulistes tingimustes toimuvale võitlusele spetsialiseerunud üksus. Uus kontingent koosneb lahingugrupist, kuhu kuuluvad üks komando, kaks kerget jalaväepolkude rühma ja 81 mm jalaväemürskudega varustatud tuleabiüksus.

„Prantsusmaa on viimastel nädalatel ja kuudel suurendanud oma panust Euroopa julgeolekusse, nagu ka teised NATO liikmed,” ütles kolonel Eric Mauger, Prantsusmaa kõrgem riiklik esindaja NATO missioonil Eestis. „Pärast hoolikat kaalumist Eesti kaitseväega otsustasime pikendada Prantsuse vägede viibimist Eestis 200 sõduriga 7. BKA-st. Nii nagu eelmisel nädalal saabunud Taani Viking-kompanii, saab ka Prantsuse kontingent NATO lahingugrupi lahutamatuks osaks ning täiendab Ühendkuningriigi ja Taani üksuste juba praegu tugevat võimekust.”

Seoses muutuva julgeoleku olukorraga Euroopas pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse on Prantsusmaa otsustanud kiirendada ka oma regulaarset osalemist NATO tugevdatud õhupolitsei missioonil Läänemere piirkonnas. Neli Mirage 2000-5F hävitajat, mis varem oli kavas Eestisse saata märtsi lõpus, saabusid pühapäeval Amari õhuväebaasi koos enam kui 100 õhuväelasega. Mirage’i hävitajad paiknevad Ämaris juuli lõpuni, aidates kaasa Balti riikide õhuruumi turvalisusele. Oma kohustusega Rumeenias NRF-i väga suure valmisoleku raames ja Rafale’i ja Hawkeye’i panusega õhuruumi julgeolekusse kandevlennukite löögirühmast Charles de Gaulle ning Poola taevas 4 Rafale’i ja 2 tankerlennukiga ning 350 Prantsuse sõjaväelasega Eestis kinnitab Prantsusmaa oma täielikku osalust NATO rahustusmissioonides.

Viimased uudised