Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Täna külastavad Tallinna neli NATO 1. alalisse merejõudude gruppi kuuluvat sõjalaeva.

„Sadamakülastus kinnitab meie tugevaid suhteid liitlastena,“ ütles NATO 1. alalise merejõudude grupi (SNMG1) ülem kommodoor Ad van de Sande. „NATO-sisene relvajõudude tihe koostöö võimaldab meil hoida meie valmidust.“

NATO 1. alalise merejõudude grupi koosseisu kuuluvad hetkel lipulaev HNLMS De Zeven Provinciën F802 Hollandist, HDMS Peter Willemoes F362 Taanist, FGS Erfurt F262 Saksamaalt ja HMS Northumberland F238 Ühendkuningriigist.

Sadamakülastuse ajal liitub grupiga Kanada alus HMCS Halifax FFH 330. SNMG1 on üks neljast NATO alalisest merejõudude grupist, mida juhib Ühendkuningriigis Northwoodis paiknev NATO merejõudude staap.

„Mul on rõõm SNMG1 aluseid Tallinnas vastu võtta, sest nende visiit Eestisse on alati oodatud,“ ütles Eesti mereväe ülem kommodoor Jüri Saska. „Külastus on eriti oluline tänases julgeolekuolukorras, kus meie idanaaber on tõstnud relva Ukraina inimeste vabaduse ja iseseisvuse vastu. Tugev mereline kohalolu NATO idatiival demonstreerib alliansi kiirust, paindlikkust ja kindlameelsust oma liikmesriikide kaitseks maal, õhus ja merel.“

Eelmisel nädalal korraldas NATO 1. alaline merejõudude grupp Läänemerel erinevaid olukorrateadlikkuse ja julgeolekutagamise operatsioone. Samuti läbis üksus mitmeid harjutusi, näiteks õhutõrjeõppus, millel osalesid lennuvahendid Ühendkuningriigist, Saksamaalt ja Taanist.

Rahvusvahelised õppused suurendavad üksuste koostegevusvõimet ja ühiseid arusaamasid taktikast ning tugevdavad professionaalsust, omavahelist usaldust ja kultuuriteadlikkust.

Sadamate külastused demonstreerivad NATO liikmesriikide tugevaid sidemeid ja võimaldavad täiendada varusid. Sadamakülastuse järel jätkab SNGM1 tegevust Läänemere regioonis, tehes muuhulgas õppuste raames koostööd Eesti mereväega.

NATO alalised merejõudude grupid on püsivas valmiduses olevad üksused. Merejõudude grupid on võimelised korraldama operatsioone nii rahu- kui sõjaajal ja tagavad oma tegevusega liitlaste kohalolu ning püsiva kõrge reageerimisvalmiduse.

Viimased uudised