Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: NATO

Leedu kaitseväe ülem Valdemaras Rupšys ütles, et Balti riikide uued NATO kaitseplaanid võivad saada heakskiidu juba järgmisel nädalal.

„Meil on liikmesriikide pealinnade vahelised kõnelused, lepitakse kokku viimastes detailides, igalt riigilt on huvid ja ettepanekud, mida me avalikult arutada ei saa ja ei hakka täpsustama,” ütles Rupšys neljapäeval BNS-ile.

„Kohtusin eile NATO sõjalise komitee esimehe admiral Rob Baueriga, kes avaldas selget arvamust ja lootust, et tõenäoliselt saame plaanid heaks kiidetud juuni keskpaiku,” lisas ta.

Uuendatud kaitseplaanid, mis hõlmavad Balti riike ja Poolat, koostati vastuseks Venemaa agressioonile Ukrainas. Need peegeldavad NATO uut kaitsestrateegiat potentsiaalse konflikti esimestest päevadest. Varem kavandas NATO, et Balti riigid kaitsevad end kuni liitlaste abivägede saabumiseni.

Kui plaanid on vastu võetud, töötatakse taktikalise tasandi plaanid täpsemalt välja. Nendes loodetakse kokku leppida aasta lõpuks.

„Teatud üksuste geograafilist sidumist konkreetsete asukohtadega on rohkem,” ütles Rupšys. Plaanid hõlmavad ka „ümberpaiknemist, taktikalisi tegevusi”, lisas ta.

Viimased uudised